Nejlepší podlaha do koupelny

Nejlepší podlaha do koupelny

Na otázku, která podlahová krytina se nejvíce hodí do koupelny, neexistuje jednoznačná odpověď. Je jich totiž hned několik.

 

Podlahy se dříve řešily jednoduše a jednoznačně, keramickými dlaždičkami, jak na stěnách, tak na podlaze. Jenomže dnes trh nabízí mnohem širší spektrum možností a proto by byla škoda se omezovat na jednu jedinou variantu. Vzhledově se tak můžete i koupelnou přiblížit ke zbytku interiéru a nic tak nenaruší sjednocený styl celého vašeho domova.

Kromě kachlí i laminát

Dříve nemyslitelná laminátová podlaha může nyní přijít i do tak vlhkého prostředí jako je koupelna. Laminát by zde běžně nabobtnal odspodu, protože povrch sice s vodou problém nemá, spárami ale může vlhkost proniknout dolů, kde žádná ochrana před vodou dříve nebyla. Dnes seženete designové a přitom funkční podlahy, které mají ochranu i zespoda. Vyberte tedy typ s nízkou nasákavostí, která zamezí škodám. Příkladem může být Egger Design+, laminát který odolá nejen vodě, ale také mikroskopickým škrábancům a další možné zátěži.

Teplo už od konečků prstů

Vadí vám našlapovat při cestě ze sprchy na studené dlaždičky? To se dá řešit vinylem. Lepené vinylové podlahy mají nepropustné spáry, a tak vydrží i koupelnové cákání. Vinyl je přitom poměrně snadno udržovatelná a finančně ne příliš náročná možnost, záleží tedy samozřejmě na značce a designu. Vzorem se může vinyl podobat dřevu, kameni a ostatně i těm zmiňovaným dlaždicím, ovšem s rozdílem pocitově výrazně teplejšího povrchu. K tomu si můžete pomoci i podlahovým topením.

Další možnosti?

A kam ještě dále zajít? Tak třeba pro PVC, ovšem jenom s mírou – problém může vzniknout v podobě plísně pod povrchem a pak bude chtě nechtě muset celá podlaha pryč, protože se jedná o zdravotní riziko. Chce to tedy velmi kvalitní pokládku, nebo vybírat jen místa, u kterých se nebojíte vlhkosti v extrémní míře.

Spinner