Nejlepší podlaha do koupelny

Nejlepší podlaha do koupelny

Na otázku, která podlahová krytina se nejvíce hodí do koupelny, neexistuje jednoznačná odpověď. Je jich totiž hned několik.

Podlahy v koupelně se dříve řešily jednoduše a jednoznačně, keramickými dlaždičkami, jak na stěnách, tak na podlaze. Jenomže dnes trh nabízí mnohem širší spektrum možností, a proto by byla škoda se omezovat pouze na jedinou variantu. Vzhledově se tak můžete i koupelnou přiblížit ke zbytku interiéru a nic tak nenaruší sjednocený styl celého vašeho domova.

Kromě kachlí i laminát

Dříve nemyslitelná laminátová podlaha může nyní přijít i do tak vlhkého prostředí jako je koupelna. Laminát by zde běžně nabobtnal odspodu, protože povrch sice s vodou problém nemá, spárami ale může vlhkost proniknout dolů, kde žádná ochrana před vodou dříve nebyla. Dnes seženete designové a přitom funkční podlahy, které mají ochranu i zespoda. Vyberte tedy typ s nízkou nasákavostí, která zamezí škodám. Příkladem může být Egger Design+, laminát který odolá nejen vodě, ale také mikroskopickým škrábancům a další možné zátěži.

Teplo už od konečků prstů

Vadí vám našlapovat při cestě ze sprchy na studené dlaždičky? To se dá řešit vinylem. Lepené vinylové podlahy mají nepropustné spáry, a tak vydrží i koupelnové cákání. Vinyl je přitom poměrně snadno udržovatelná a finančně ne příliš náročná možnost, záleží tedy samozřejmě na značce a designu. Vzorem se může vinyl podobat dřevu, kameni a ostatně i těm zmiňovaným dlaždicím, ovšem s rozdílem pocitově výrazně teplejšího povrchu. K tomu si můžete pomoci i podlahovým topením. Pokud jste zastáncem přírodního materiálu vhodným řešením bude pro vás podlaha kombinující vinyl s korkem, která je kromě voděodolnosti příjemná také na chůzi, díky vlastnostem korku. 

Další možnosti?

A kam ještě dále zajít? Tak třeba pro PVC, ovšem jenom s mírou – problém může vzniknout v podobě plísně pod povrchem a pak bude chtě nechtě muset celá podlaha pryč, protože se jedná o zdravotní riziko. Chce to tedy velmi kvalitní pokládku, nebo vybírat jen místa, u kterých se nebojíte vlhkosti v extrémní míře.

Spinner