Výběr podlahy do dětského pokoje

Výběr podlahy do dětského pokoje

Pátráte po vhodné podlaze do pokoje vašeho dítěte? Dle čeho se řídit a na co nezapomenout? V následujícím článku uvádíme, jak na to.

Jistě každý pátrá po podlaze s pocitema tepla pod noham. Zejména pro děti trávící hraním mnoho času na zemi, je důležitá podlaha jako ochrana před prochladnutím. Měla by mít také z praktického hlediska snadnou údržbu a vhodnou barvu i design. Pro mnohé je jistě jasnou volbou koberec, zejména kvůli teplotním podmínkám. Bohužel koberec není vždy dobrou volbou, pokud děti rádi malují nejen pastelkami, chodí s jídlem do pokoje nebo občas přijdou špinaví po hraní venku. Ideálnější volbou jsou v tomto případě kusové koberce, rozprostřené na různých místech jako ostrůvky, které je možno v případě potřeby dát jednoduše do pračky.

Vhodnou volbou podlahové krytiny do dětských pokojů jsou vinylové či laminátové podlahy. Zejména pokud přihlédneme k nenáročnosti a údržbu, snadnou pokládku, či možnosti výměny lamel v případě poškození. Mnoho těchto podlah má skvělé tepelně-izolační vlastnosti. Podlahy se navíc po čase neokoukají, ani není třeba je vyměňovat poté, co potomek vyroste a již nechce mít koberec s autíčky nebo princeznami.

Pokud se zamyslíme nad celkovým designem dětských pokojů, i zde jasně vedou podlahy imitující dřevo, případně podlahy jednobarevné. Stejně jako v mnoha jiných místnostech, tak i v dětských pokojích, je vhodné mít neutrální barvy a ostatní nábytek či barvy hraček, povlečení měnit po čase dle trendů i třeba nálady potomka.

#blog_71#

Spinner