Proč se rozhodnout pro laminátovou podlahu

Proč se rozhodnout pro laminátovou podlahu

Mezi znalci podlah už se o laminátu možná hovoří jako o trochu zastaralé a ošoupané možnosti, protože do popředí se žene vinyl, litý beton nebo znovuzrozené linoleum. Určitě ale ještě není čas laminát opustit.

Laminát je jeden z nejpoužívanějších kompozitních materiálů a v podlahovém průmyslu je v minulosti jednalo o skutečný průlom. Podlahy z laminátu jsou totiž cenově velmi dostupné (vyrábí se ovšem i luxusnější a dražší varianty) a mají vlastnosti, které vyhovují v domácnosti téměř do každé místnosti. Laminát svým vzhledem zdařile imituje dřevěnou podlahu a přitom nevyžaduje tak složitou údržbu a není tak cenově nákladný, proto se v mnoha domácnostech stal ideální volbou pro obývací či dětské pokoje a ve vyšších zátěžových třídách i šaty a chodby.

Zatímco dříve se klasicky laminát prodával ve vzhledu imitace dřeva, dnes už se parkety dají sehnat také se vzhledem kamene, dlažby či v mnoha dalších variacích. Za vzhledem stojí fototapeta, která je hned pod nášlapnou vrstvou, která má za úkol ochránit celý dílec před poškozením. Problematické bylo u laminátu vždy to, že těžko snáší vlhkost.

Laminátová inovace

Výrobci laminátu se rozhodně nedrží zpátky a přicházejí na trh neustále s novinkami, ať už se to týká vzhledu nebo vylepšeného složení podlahy. Velký zájem je také o nové typy povrchových úprav, které zajistí vyšší voděodolnost. Díky tomu například vznikly podlahy z řady Egger PRO Design, které jsou v oblasti laminátu naprostým přelomem. Nášlapná vrstva z termoplastického polyuretanu dodává této podlahové krytině dříve nevídané regenerační vlastnosti, dvojí ochrana před vlhkostí zase zajišťuje, že menší nehoda se sklenicí vody nemusí hned způsobit nabobtnání a černání parket. Nepokulhává ani estetická stránka, k výběru je celkem 15 různých vzhledových variant dřeva či břidlice a ke všem samozřejmě odpovídající lišty. Také pokládku se společnost Egger rozhodla usnadnit a nechali si díky dlouhodobému výzkumu konečně patentovat nový systém UNIfit!, který umožňuje instalaci podlahy bez nářadí a až o 40 % rychleji se zachovanou stabilitou.

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner