Nové podlahy pro byt i kanceláře

Nové podlahy pro byt i kanceláře

Na trhu podlahových krytin je vždy co vybírat a každý rok se objevují promyšlenější a lepší novinky. Co se materiálu týče, není ale potřeba experimentovat.

Nejlepší podlahy si musí každý vybrat sám, podle svých požadavků. I letos lze ale na trhu najít krytiny, které přitahují více zákazníků, než jiné. Může za to jejich vysoká variabilita, odolnost a příjemný vzhled. Tři snad nejpopulárnější krytiny jsou laminát, vinyl a PVC.

Vinyl

Vinyl vám bez pochyb může doporučit každý prodejce. Jedná se o tvrzené PVC, které lze pokládat plovoucím způsobem nebo lepením přímo k podkladu, čímž se zvyšuje odolnost vůči vlhkosti. Vinyl je obecně velmi příjemný materiál, který se hodí do většiny místností a vyrábí se v různých zátěžových třídách, je tedy vyhledávanou krytinou nejen do domácností, ale také pro komerční prostory. Jeden ze světových lídrů na trhu s podlahami, francouzská společnost Gerflor například nabízí všechny vinyly z řady DESIGNART jak v lepené, tak plovoucí variantě a ve všech zátěžových třídách. Na výběr je pak u této pocitově měkké a teplé a přitom odolné podlahy množství designů, od imitace dřeva, přes kámen či celobarevné dílce.

PVC

PVC podlahy jsou podobné jako vinyl, jen nejsou tvrzené, ale měkčené. V praxi to znamená, že ho budete muset nalepit na podložku a prodává se v rolích. Podlahy seženete v různých šířkách rolí i různých designech, řada Tarkett DESIGNTIME jich nabízí hned 14. Deset dřevěných a čtyři minerální, které najdou své uplatnění například v předsíních a díky své vysoké zátěžové třídě třeba i v oblastech jako zdravotnictví, školství nebo maloobchod. PVC je stejně jako vinyl pocitově velmi příjemná podlaha s nízkým kročejovým hlukem a přitom odolá i vyšší zátěži.

Laminát

Ovšem nejčastějším doporučením, které v tomto roce uslyšíte z úst kvalifikovaných prodejců podlah, bude určitě řada laminátových podlah Egger PRO Design. Jedná se o klasickou plovoucí laminátovou podlahu ovšem s inovativními vlastnostmi. Díky technologickému vývoji se společnosti Egger podařilo vytvořit krytinu s povrchem z termoplastického polyuretanu, která má funkci SelfRepair – protlačeniny třeba od nábytku dokáže podlaha sama po nějaké době vyrovnat. Díky dvojímu utěsnění DualSeal navíc podstatně lépe snáší vlhkost a nášlapná vrstva je dále ošetřena proti mikroskopickým škrábancům. Laminátová podlaha není obvykle první volbou pro vysoce zatěžované prostory, Egger Design+ je ale výjimka, protože se vyrábí i ve vyšších zátěžových třídách a díky výše uvedeným vlastnostem nehrozí ani při vyšším užívání výrazné poškození.

Spinner