Podlahy s patinou jsou trendy

Podlahy s patinou jsou trendy

Máte rádi, když se věci lesknou novotou? V tom případě bohužel tento nejnovější trend není nic pro vás.

Ve světě podlah má móda taky své místo a trendy se tu pravidelně střídají, i když samozřejmě ne tak často jako třeba u oblečení či doplňků. Podlahy jsou přeci jen trochu trvalejší záležitost a jakmile si ji jednou pořídíte, můžete u těch kvalitnějších počítat i s desítkami let služby. Proto je potřeba vybírat opravdu dobře a mít jistotu, že nás vzhled podlahy jen tak neomrzí, že se nám bude líbit i příští sezónu a že je možné pomocí doplňků a nábytku změnit styl pokoje tak, aby k němu podlaha stále ladila. Nyní se do módy dostaly podlahy s patinou, tedy takové, které vypadají trochu opotřebovaně. Proč byste si měli pořídit podlahu, která vypadá staře a ne novou a nablýskanou?

Stejná funkce, jen jiný vzhled

Důležité je, že mluvíme o podlaze, která staře jen vypadá. Dřevo se speciálně upravuje tak, aby vypadalo autenticky, drobné nedokonalosti mu mají dodat osobitý vzhled a originalitu. Provádí se katrování – tedy záměrné narušování struktury dřeva, nebo třeba kartáčování nylonovými kartáči. Dalším možným krokem je použití tónovaných olejů, které strukturu ještě zvýrazní. V takové vintage úpravě vynikne skvěle například hřejivý kaštan.

Dezén drásaného, starého dřeva nenajdete jen u skutečných dřevěných podlah a laminátů – tento trend už pronikl také mezi vinylové podlahy a u všech dalších materiálů, které umí svým vzhledem imitovat dřevo a to především díky fototapetám skrytým pod nášlapnou vrstvou. Dojem z takové podlahy se svou přesvědčivostí vyrovná i skutečně opracovanému dřevu a navíc tyto materiály vyžadují podstatně méně údržby než skutečné dřevo. I o podlahy s patinou je totiž potřeba pečovat.

Moderní a variabilní

To, že podlahy mají starý vzhled, neznamená, že se nehodí do moderních domácností, dokonce právě naopak! Velkou výhodou podlah s patinou je právě to, že se dají přizpůsobit každé domácnosti. Pokud jste se rozhodli u sebe doma vytvořit atmosféru venkovského ráje, je „opotřebované“ dřevo jasná volba, protože dodá interiéru dotek přírody a autenticitu. Moderní design s ním ale počítá také, protože v dnešní době stoupá poptávka po původních, základních materiálech jako dřevo, beton a cihla. U všech preferují interiéroví designéři co možná nejčistší provedení s minimem opracování a viditelných povrchových úprav.

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner