Porovnáváme pro vás! Laminátové vs. Živé podlahy

Porovnáváme pro vás! Laminátové vs. Živé podlahy

Živé podlahy  jsou novější moderní variantou podlah na trhu, kterou si může zákazník zvolit. Hledáte-li přírodní podlahu, jednou z novinek na trhu jsou právě již zmíněné živé podlahy, které jsou vyráběny především ze dřeva. Živé podlahy se řadí do kategorie MMFA, neboli více vrstvené modulární podlahy. Tyto podlahy lze také nazvat jako kompozitní podlahy.

Podlahy jsou vyráběny z více než 70 % obnovitelných materiálů, což znamená, že jsou vyrobeny převážně z vláken dřeva. V porovnání s laminátem je živá podlaha pocitově měkčí a teplejší, než například již zmíněná podlaha laminátová. Díky inovaci, tloušťce 7,5 mm a integrované korkové podložce je na dotek teplejší než její předchůdce, je antistatická a má protiskluzový povrch. Nemusíte se tedy bát umístit ji například do kuchyně či do salónu.

živé podlahy obývací pokoj

Pokud hledáte lamináty odolné vlhkosti, měli byste zvolit variantu AQUA PLUS, která má nyní stejnou odolnost vůči vlhkosti jako živé podlahy. Rozdíl mezi laminátovou a živou podlahou se nachází ve středové vrstvě. Středová vrstva u laminátu není natolik silná a absorbující hluk, jako středová deska u živých podlah. Tyto podlahy mají skvěle udělanou středovou vrstvu, spodní částí je korková podložka absorbující hluk. Díky těmto novým vlastnostem nejsou hlučné a zabraňují většímu úniku tepla. Jádro živé podlahy je přírodní varianty, které jsou lakované. Technicky se jedná o 100% přírodní povrch právě díky dřevěnému jádru. Výrobce zapracoval na technologickém postupu, můžeme tedy říci, že jsou živé podlahy bez PVC a potenciálně nebezpečných látek. Jsou antibakteriální a snadno udržovatelné.

 

Co je nového oproti předchozím živým podlahám ?

V první řadě mají podlahy termoplastickou zalakovanou fólii, která není na bázi vinylu. Tato fólie je speciální zalakovaná fólie, která je vysoce odolná vůči poškrábání, součástí je také UV ochrana proti velkým změnám barevností. Další novinkou u této třídy podlah je nový zámek, díky kterému je instalace podlahy zřetelně snadnější, mimo jiné je díky zámku větší ochrana před vlhkostí. Tento zámek byl testován pomocí NALFA testu. Podlaha je postavena na integrované korkové podložce absorbující hluk. Redukce hluku je 18 dB, podlahu tlumí o 34%. Díky nové technologii je značně nižší cena než u předchozí varianty. Výška 7,5 mm a NALFA test dodávají podlahám větší stabilitu a odolnost vůči hluku a vlhkosti.

živé podlahy wellness

 

Spinner