Pvc podlaha s filcem a její výhody

Pvc podlaha s filcem a její výhody

Už jste se ve světě podlah trochu rozkoukali a rozhodli se pro PVC podlahu? Pak je na řadě zvolit, zda bude s filcem nebo bez. Že ještě ani nevíte, co je to filc, natož jaké jsou jeho výhody? Pak jsou další řádky právě pro vás.

Co je to filc a jaké jsou jeho výhody?

Předpokládáme, že už to tušíte, ale říká se, že opakování je matka moudrosti. Filc je druh měkké netřepivé textilie, která vyniká hustotou svých vláken, a tedy i tepelně izolačními vlastnostmi. Při řezu se pak netřepí, a proto může být integrovanou součástí rolovaných podlah, které lze dle potřeby krátit.

Z toho pak vyplývají i výhody samotných PVC podlah s filcovou podložkou:

Skvělá tepelná izolace

Ať už budete mít pod podlahou studený beton nebo dokonce sklep, podlahy s filcem je perfektně izolují. Studených noh od země se s nimi rozhodně bát nemusíte.

Měkké na došlap

To je nejen příjemný bonus při chůzi naboso, ale v dlouhodobém horizontu také pro vaše klouby. Navíc jsou skvělé pro děti. Ano, právě ony na ní budou nejčastěji i sedět a hrát si.

Pvc podlaha DesignTEX

Perfektně tlumí kročejový hluk

Kroky, dupání a duté rány, když vám něco spadne. To je to nejčastější, co slyší (zejména v panelových domech) sousedé pod vámi. Měkká a tichá podlaha tak potěší nejen vás ve vaší domácnosti, ale také právě vaše sousedy.

Snadná instalace

Integrovaná filcová podložka znamená jediné - rychlou a levnou pokládku bez nutnosti pěnových podložek. Sama o sobě navíc dokáže vyrovnat i lehké nerovnosti.

Kam se hodí PVC s filcem?

Paneláky, bytovky, řadovky, ale i rodinné domy. Zkrátka všude tam, kde pod sebou máte sousedy nebo kde preferujete tichou a extra pohodlnou podlahu. Hledáte právě takovou? Pak doporučujeme mrknout bytové PVC Designtex od špičkového francouzského výrobce Gerflor.

Produkty v novince


Spinner