PVC s filcem

PVC s filcem

PVC neboli polyvinylchlorid je měkčený vinyl, z kterého se podlaha vyrábí ve formě dlouhých širokých rolí. Jeho využití nalezne uplatnění ve více odvětvích, tak jako ku příkladu zátěžové PVC, které je vhodné do více frekventovaných prostor. Dalším druhem PVC je PVC s filcem, o kterém si v článku řekneme více.

PVC s filcem se nám opět vrací na výslunní na našem trhu. Jedná se o PVC, které má na spodní straně filcovou podložku. Filcová podložka ze speciálně upraveného polyesteru s membránou je velmi odolná proti vlhku a tvorbě plísní. PVC jako takové, je velmi pružné a při dopadu těžkého předmětu má vynikající schopnost vrátit se zpět do původního stavu a v kombinaci s filcovou podložkou výrazně zabraňuje povrchovým otlakům od nábytku. Mnoho lidí se mylně domnívá, že PVC s filcem má schopnost vyrovnat se s nerovným podkladem. Tato podlaha je komfortnější, teplejší a měkčí, ovšem funkce filcové podložky slouží ke kročejovému útlumu a pocitu tepla, nikoli k vyrovnání se s nerovným podkladem. Pokud tento druh podlahy položíte na nerovný podklad nebo například na dlažbu, ano spáry nebudou vidět pár týdnu, možná měsíců, ale nakonec se spáry vždy prokreslí. Ani tato podlaha vám nerovnosti nepromine. Proto dbejte na dokonale rovný a suchý podklad, pro pokládku této podlahy. Při renovaci podlah umožňuje elastická filcová vrstva rychlou a finančně nenáročnou pokládku bez lepení na méně hladké povrchy do ±1 mm výšky / hloubky.

Na výběr máte z mnoha dekorů od imitace kamene po dřevo, které perfektně sladíte s vaším interiérem. Její snadná údržba a dlouhá životnost závisí na používání speciálních čistících prostředků na elastické podlahoviny.

PVC s filcem

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner