Vinyl má i své mouchy

Vinyl má i své mouchy

Vinyl je sice podlahová krytina známá především svými výhodami, bude ale fér upozornit vás i na jeho drobné nedostatky.

Jako každý podlahový materiál, i vinyl má své nedostatky, které je potřeba před jeho instalací v domě či bytě zvážit. Tak například pokud si zvolíte lepenou vinylovou podlahu, její rekonstrukce bude velmi náročná, ba až nemožná. Vinyl je sice odolný, ale pokud vám v kuchyni upadne nůž, může podlahu proseknout. Jiné je to ovšem s plovoucí vinylovou podlahou, kde poškozený dílec jednoduše vyměníte za nový.

Je také potřeba u vinylu sledovat roztažnost. Vinyl je sice syntetický, ale v závislosti na teplotě se může roztahovat a smršťovat. Už vůbec pak není vhodný k použití venku, protože nesmí přemrznout – poškodila by se tak jeho vnitřní struktura. Přes to všechno si myslíme, že výhody u vinylu převažují. Stačí dodržet správné postupy při instalaci a použít ho ve vhodném prostředí a získáte podlahu se snadnou údržbou a příjemnými vlastnostmi.

Vinylová podlaha byt

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner