Výběr podlahy pro byt či kancelář

Výběr podlahy pro byt či kancelář

Na trhu podlahových krytin je vždy co vybírat a každý rok se objevují promyšlenější a lepší novinky. Co se týče materiálu, není ale potřeba experimentovat.

Nejlepší podlahy si musí každý vybrat sám, podle svých požadavků. Stále lze ale na trhu najít krytiny, které přitahují více zákazníků, než jiné. Může za to jejich vysoká variabilita, odolnost a příjemný vzhled. Dnes asi nejpopulárnější krytiny jsou vinyl či PVC v rolích.

Vinyl

Vinyl Vám bez pochyb může doporučit každý prodejce. Jedná se o elastickou krytinu, kterou lze pokládat plovoucím způsobem nebo lepením přímo k podkladu, čímž se zvyšuje odolnost vůči vlhkosti. Vinyl je obecně velmi příjemný materiál, který se hodí do většiny místností a vyrábí se v různých zátěžových třídách, je tedy vyhledávanou krytinou nejen do domácností, ale také pro komerční prostory. Jeden ze světových lídrů na trhu s podlahami, francouzská společnost Gerflor, například nabízí všechny vinyly z řady DESIGNART jak v lepené, tak plovoucí variantě a většinu dekorů také ve více zátěžových třídách. Na výběr je pak u této pocitově měkké a teplé a přitom odolné podlahy množství designů, od imitace dřeva, přes kámen či celobarevné dílce.

PVC

PVC podlahy jsou technologicky podobné jako vinyl, jen nejsou tvrzené, ale měkčené. V praxi to znamená, že se doporučuje vždy celoplošně přilepit k podkladu a prodává se v rolích. Podlahy seženete v různých šířkách rolí i různých designech, řada Gerflor DESIGNTIME  jich nabízí hned 20. Patnáct dřevěných a pět minerálních, které najdou své uplatnění například v předsíních a díky své vysoké zátěžové třídě třeba i v oblastech jako zdravotnictví, školství nebo maloobchod. Další zajímavé vzory PVC najdete také v ředě Gerflor DESIGNTIMEContract, která nabízí 10 tzv. chipsovaných dekorů PVC v široké škále barev, kde si určitě vybere každý.  PVC je stejně jako vinyl pocitově velmi příjemná podlaha s nízkým kročejovým hlukem a přitom odolá i vyšší zátěži.

Pro bližší informace k podlahám DesignArt a DesignTime navštivte naše webové stránky https://www.podlahy-designart.cz/ nebo https://www.podlahydesigntime.cz/, kde se dozvíte nejen všechny další potřebné technické i praktické informace, ale najdete zde i fotogalerii nabízených dekorů včetně aktuálních cen. Na Vaši návštěvu se budeme těšit také na našich pobočkách, kde můžete vidět všechny dekory těchto podlah “naživo”.

Spinner