Výhody a nevýhody PVC podlahy

Výhody a nevýhody PVC podlahy

Podlahová krytina z měkčeného PVC má stejně jako každá jiná své výhody a nevýhody. Co všechno byste měli zvážit, než se rozhodnete pro její koupi?

Vypadá to, jako by lidé znovu objevili podlahovou krytinu PVC, která už podle mnohých před pár lety patřila do minulosti. Jenomže i PVC se vylepšuje a tak není divu, že o něj opět vzrůstá zájem. Jaké má výhody? Předně to bude nižší pořizovací cena než u většiny ostatních podlah.

Můžete si samozřejmě koupit i dražší PVC, stejně se ale celé spektrum cen drží u nižší hranice. Údržba je snadná a některá drobná poškození se dají docela dobře opravitPVC je ale měkké, takže hrozí nebezpečí proseknutím, které už jen tak neopravíte – podlahu byste museli strhnout a nahradit. Podlahu také nelze dost dobře renovovat při opotřebení, proto doporučujeme zvolit takovou, která snese vyšší zátěž.

Jinak je PVC příjemné na dotek, má dobré tepelně izolační vlastnosti a seženete ho v tolika dekorech, že nebudete vědět, který vybrat. A to podle nás minimálně stojí za zvážení.

PVC obývací pokoj

Spinner