Zátěžová podlaha, která dobře vypadá

Zátěžová podlaha, která dobře vypadá

Podlahy do komerčních prostor by měly být nejen funkční, ale také dobře vypadat. Jaká se hodí do kanceláří a veřejných budov nejlépe?

 

Zátěžová podlaha se používá všude tam, kde denně projde vyšší množství lidí. To ale neznamená, že by neměla být příjemná na pohled. Musí sice splňovat vyšší standardy na zátěž a být podstatně odolnější vůči působení vnějších vlivů, vybrat ale můžete i desénovou variantu, která to všechno zvládne.

Tvrzené i měkčené PVC

Do náročných prostor je oblíbený vinyl a PVC. Tyto podlahy si lidé často pletou a je proč, v podstatě se jedná o složením velmi podobnou krytinu. PVC se prodává v rolích o různých šířkách, takže ve velkých prostorech lze zvolit velkou šířku a vyhnout se tak množství spojů. Pokládku lepením zařídí odborník a musí chvíli schnout, takže počítejte s nějakou dobou mimo provoz – nic dramatického, ale minimálně 24 hodin zatížení a schnutí vás čeká. Do rušných odvětví jako je zdravotnictví, školství nebo maloobchod se ideálně hodí například PVC podlahy Tarkett DESIGNTIME v jednom z deseti dřevěných nebo čtyř minerálních designů.

Pokud na schnutí lepidla čekat nechcete, sáhněte po vinylu. Jedná se v podstatě o tvrzené PVC, které se dá také lepit, ale především položit jako plovoucí podlaha, což je rychlý a poměrně čistý způsob pokládky. Francouzský výrobce Gerflor a jeho řada DESIGNART Traffic Click je přesně taková. Snese komerční zátěž a díky systému vertikálního zámku je pokládka znatelně rychlejší. Všech šest dekorů dřeva v různých odstínech šedé udělá i z pracovní místnosti příjemné a estetické prostředí.

Dnes už lze použít i laminát

Laminátová podlaha se obvykle používá více v domácnostech, protože ta klasická je citlivá na vlhkost, která ji může poškodit. Což nejde dost dobře dohromady s podlahou, po které denně musí projít velké množství lidí třeba i ve venkovních botách. Naštěstí i zde se projevil pokrok a tak se na trhu objevila řada PRO Design od společnosti Egger, která má ve výrobě kvalitních podlah již dlouholetou tradici. Díky inovaci se jim povedlo vyrobit laminát, který je extrémně odolný, odolá i vlhkosti i těžké zátěži. Laminát Design+ má navíc jako nášlapnou vrstvu jedinečný paměťový materiál – termoplastický polyuretan - který sám napraví protlačeniny na povrchu, způsobené například nábytkem.

Jak tedy zařídit kancelář, konferenční místnost nebo obchod už víte. Po vyšší třídě zátěže ale můžete sáhnout i v domácnosti. Obzvlášť pokud se u vás žije naplno, milujete návštěvy, neřešíte přezouvání z venkovní obuvi nebo jste majiteli celé smečky domácích mazlíčků. Počáteční investice se vám vrátí zvýšenou životností podlahy.

Spinner