Zátěžové PVC

Zátěžové PVC

Stále hledáte vhodnou podlahovou krytinu do vašeho domu, bytu či komerčních prostor? Chcete, aby podlaha byla odolná vůči vysoké zátěži a její pokládka nebyla nijak náročná? V tom případě je pro vás zátěžové PVC tou správnou volbou.

Zátěžové PVC je díky jeho vysoké nášlapné vrstvě nad 0,40mm, speciálním povrchovým úpravám a nosným podkladním vrstvám s vyšší hustotou materiálu odolné vůči vysoké zátěži a mechanickému poškození. Pro tyto vlastnosti najde uplatnění nejen ve vašem domě, bytě, ale také nemocnicích, školách, školkách, a dokonce i ve skladových prostorech. Zátěžová PVC jsou tiché a teplé, tlumí kročejový hluk a její tepelně izolační vlastnosti vás také mile potěší. Vyrábí se v šířce 2m, 3m a 4m, můžete ovšem narazit na zátěžové PVC i o šířce 2,5m, 3,5m a 5m, které se vyrábí jen ojediněle. Při výběru této podlahové krytiny dbejte na třídu zátěže, která vám určí pro jakou místnost či prostor je vhodná. Zátěž 31 – 33 je určena pro kancelářské prostory, kdežto zátěž 41 – 43 značí, že zátěžové PVC může být použito v průmyslových objektech. Obecné pravidlo zní, že čím nižší třída zátěže, tím je podlaha méně vhodná do zátěžových prostor. Dále si také můžete při jejím výběru všimnout, že existují dva typy této podlahové krytiny a to: PVC homogenní, kdy tato podlahová krytiny obsahuje pouze jednu vrstvu materiálu, kdežto heterogenní PVC je tvořeno několika vrstvami. Pokud zvolíte zátěžové PVC do vaší kanceláře, vybavte vaše kolečkové židle měkkými kolečky z polyurethanu, typ W dle normy EN 12529. Při její pokládce dbejte na to, aby byl podklad dokonale rovný a hladký, ani vyšší tloušťka zátěžového PVC si neporadí se špatně vyrovnaným a nepřipraveným podkladem.

Zátěžové PVC nabízí širokou škálu barev a dekorů od dřeva, přes imitaci betonů a stěrek. Její snadná údržba a dlouhá životnost závisí na používání speciálních čistících prostředků na elastické podlahoviny. O životnosti této podlahové krytiny rozhoduje především způsob jejího užívání, síla nášlapné vrstvy a rovinnost podkladu.

Kancelář se zátěžovým PVC

Spinner