Znáte rozdíl mezi parketami a parketovými vlysy?

Znáte rozdíl mezi parketami a parketovými vlysy?

Dřevěné masivní podlahy

Dřevěné masivní (homogenní) podlahy patří historicky k nejvíce užívaným podlahám. Jednak díky jedinečnosti, trvanlivosti, výjimečnosti v spleti produktů dnešní doby a i neopakovatelnému pocitu z dřeva jako takového, a jednak díky dostupnosti materiálů k výrobě těchto podlah.

Dřevo se zpracovává do různých druhů podlah. Chtěli bychom vám představit specifickou řadu podlah a to dřevěné masivní podlahy. Tyto se dělí dle rozměru, tloušťky a technologie spojení mezi lamelami.

Parketové vlysy s perem a/nebo drážkou.

Jedná se o nejběžnější typy dřevěné masivní podlahy, kterou můžete vidět v mnoha různých prostorech, od obytných prostor až po velmi zatěžované prostory. Nejběžnější rozměr parketových vlysů je 70x500x21(22)mm. Parketové vlysy můžou být ukládány jak do tzv. řemenového vzoru, tak do stromečkového vzoru (někdy je tento typ ukládky nazýván i jako rybí kost), dále do vzoru Chevron, Francouzského, anebo Maďarského vzoru. Dále se můžete potkat se vzorem šachovnice atd.

Mozaikové parkety.

S tímto druhem dřevěné podlahy se můžete potkat v prostorech zámků, ale v dnešní době se velmi často ukládají i do moderních staveb. Vzorů této dřevěné podlahy je nepřeberné množství, jelikož se skládají dle přání zákazníka, anebo dle standardů výrobce. Rozměry jsou také volitelné, anebo předem dané, většinou se ale jedná o čtvercový tvar. Konstrukční výška je 8, 10, 13, 14mm.

Průmyslová mozaika - Kantovka.

Jedná se o specifickou dřevěnou podlahu, u které lamely stojí tzv. na “kant”. Jednotlivé lamely se spojují páskou do obdélníkového tvaru. Mohou se lišit tloušťkou, která je obvykle 10mm, anebo 23mm. Tento druh dřevěné podlahy se vyznačuje dlouhou životností, a to vzhledem k tloušťce lamel a absenci spojovacího prvku - tzv. perka a drážky.

Dalšími druhy masivních podlah jsou palubky z masivního jehličnatého, anebo listnatého dřeva a špaliková dřevěná podlaha.

Produkty v novince


Spinner