FEEL WOOD masivní podlahy

FEEL WOOD masivní podlahy

Další novinkou v letošním roce jsou masivní dřevěné podlahy od rakouského výrobce SECA. Masivní podlaha je špičkový produkt mezi dřevěnými podlahami. Řada drobných detailů ve výrobní technologii dělá z masivních podlah partnera pro celé generace.

Masivní podlahy FEEL WOOD jsou vyráběny z masivního kusu dřeva pocházejícího z obnovitelného lesního hospodářství. Masivní podlahy FEEL WOOD jsou opatřeny perem a drážkou po celém obvodu a umožňují tak nekonečnou pokládku šetřící čas i peníze. Mikrofázka na všech stranách podtrhuje typický vzhled palubek. Odlehčovací drážky zabraňují nadměrné zkřivení, vyfrézování na spodní straně zvyšuje přesnost při pokládce. Povrch těchto podlahovin je uzavřený a jemně broušený.

Výrobce nabízí rozsáhlý program pro vysoce kvalitní, odolnou a ekologickou povrchovou úpravu.

Abyste se z vaší masivní podlahy FEEL WOOD mohli co nejdéle těšit, měli byste dodržovat následující zásady:

  • Podklad musí být suchý (zbytková vlhkost anhydritové stěrky max. 0,5 %, cementové stěrky max. 2%), rovný a pevný.
  • U stěn a jiných pevných stavebních částí musí být ponechána dilatační spára min. 15 mm, aby masivní palubky mohly „pracovat“.
  • V místnostech by mělo být zachováno zdravé klima. Při relativní vlhkosti vzduchu 50-65% a teplotě kolem 20 °C nedochází k výraznému bobtnání a sesychání podlahy.

Celodřevěné podlahy propůjčují každému prostoru zcela zvláštní útulnou atmosféru. Díky velkému výběru individuálního barevného provedení s různou povrchovou úpravou lze podlahu FEEL WOOD zcela přizpůsobit vašim požadavkům a vašim představám.

Možnosti povrchové úpravy:

Přírodní povrch – kromě upravených povrchů můžete dostat masivní podlahu také s hrubým povrchem. Od jemně broušených až po kartáčované, řezané či ručně hoblované. Přírodní povrch je vhodný bez další úpravy pro lakování či ošetření olejem.

Olejovaný povrch – podlahy ošetřené tímto způsobem se vyznačují především schopností dýchat a příjemnými povrchovými vlastnostmi. Přírodní olej dřevo impregnuje, povrch zůstává přirozený, je příjemný na dotek a velmi snadno se dá renovovat. Povrchy FEEL WOOD jsou již dvakrát natřené olejem.

Lakovaný povrch – velmi odolný povrch, a to i proti znečištění. Lakovaný povrch FEEL WOOD se skládá ze 6 vrstev. Tento vysoce kvalitní povrch okouzlí sametovým leskem, ale také ušlechtilým vzhledem. V rámci standardního programu si můžete vybrat z možností jako je matný nebo lesklý a přírodní nebo barevný povrch.

Spinner