Hodí se dřevěná podlaha na podlahové topení? Nevěřte zažitým mýtům

Hodí se dřevěná podlaha na podlahové topení? Nevěřte zažitým mýtům

Uvažujete o dřevěné podlaze? Je to příjemná, pocitově teplá podlahová krytina, která může vypadat elegantně, moderně i rustikálně. Je odolná, obnovitelná a za zmínku stojí i její izolační vlastnosti. Jak si rozumí s podlahovým topením?

Právě schopnost izolace dřeva se může zdát v případě podlahového vytápění jako nevýhoda. Zjistěte, jak tomu skutečně je a zda můžete uvažovat právě o dřevěné podlaze..

Které dřeviny budou nejlepší?

Vytápěná podlaha se pomalu stává standardem a jde o příjemný prvek interiéru. Teplo se distribuuje rovnoměrně po celé místnosti a chození po teplé podlaze je příjemné obzvlášť za chladného počasí a po příchodu domů. Právě podlahové vytápění se často instaluje pod dlažbu, která by jinak byla chladná. Má vhodnou vodivost a přijaté teplo dokáže rychle přenášet do interiéru..

Ani dřevěná podlaha vás ale o teplo neochudí. Dokáže teplo propouštět a také jej akumuluje v sobě, díky čemuž zůstává podlaha ze dřeva příjemně teplá delší dobu než dlažba, která rychle vychladne..

Některé dřeviny jsou ale pro podlahové topení vhodnější než jiné. Vybírejte proto například krytinu z borovice, sibiřského modřínu nebo z javoru, jasanu či dubu. Pokud sníte o jiné dřevině, nemusí to být problém, jen je třeba se specializovanou firmou domluvit vhodnou tloušťku prken. Každá dřevina je totiž jiná a liší se svým tepelným odporem. Pokud tedy vyberete druh dřeva, který hůře propouští teplo, měly by být podlahové dílce slabší..

Dřevěné podlahy the family.

Jak vypadá skladba podlahy s podlahovým vytápěním?

Základem podlahy s vytápěním je dokonale rovný nosný beton, jímž musí být vylita celá plocha. Na betonovou desku se pak pokládá hydroizolace zbraňující pronikání vlhkosti z podkladu. Následuje tepelná izolace, která zabrání úniku tepla do země. Právě tato izolace zajistí, že teplo nikam nezmizí, a i přes jinak izolující dřevo se dostane do interiéru..

V případě teplovodního způsobu vytápění následuje systémová deska. Pokud volíte elektrické topné kabely, systémová deska se neinstaluje. Na samotný vytápěcí systém přijde ještě anhydrit nebo další vrstva betonu a pak už se pokládá zvolená dřevěná krytina..

Soustřeďte se na výběr dřeviny.

Říká se, že dřevěná podlaha není vhodná pro podlahové vytápění, protože špatně propouští teplo. Jde ale jen o zažitý mýtus. Stačí správně vybrat typ dřeviny a výšku podlahových dílců, pak lze krytinu ze dřeva bez obav položit i na podlahové topení.

Produkty v novince


Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner