HydroCork - podlaha i do koupelny

HydroCork - podlaha i do koupelny

Plovoucí podlaha, která vypadá jako dřevo, ale nezalekne se vlhkosti a můžete ji instalovat i do koupelny? Existuje.

 

Podlaha HydroCork vznikla spojením korku a vinylu, aby tak mohla na trhu uspokojit poptávku po podlahách s dřevěným vzhledem, které se snadno instalují a mohou být použity i v koupelně nebo předsíni. Tradiční vinyl sice snáší vlhkost poměrně dobře, ve spojení s korkem, ale získává podlahová krytina ještě lepší vlastnosti. Za vším stojí technologie Corktech.

Korek je skvělá alternativa dřeva, o které ale zákazníci při výběru podlahy málokdy přemýšlejí. Na rozdíl od dřeva představuje i menší ekologickou zátěž pro přírodu. Je velmi tichý na došlap a také pružný a pocitově měkký a teplý, takže představuje ideální volbu na místa, kde se dlouho stojí. Už dlouho ho můžeme doporučit pro použití v kuchyni, kde uleví kloubům, nyní navíc jako součást desek HydroCork podlahy doporučujeme korek také do koupelen.

Voda už není problém

Nemluvíme přitom o nějaké mírné vlhkosti, ale také o vyloženém mokru. Desky HydroCork byly testovány přímým ponořením do vody a ani po takové zátěži nebobtnaly a zachovaly si své vlastnosti. Deska je nejen voděodolná, ale také velmi stabilní a pevná, přitom však pocitově měkká a tichá na došlap. Podlahy jsou také vhodné pro použití s podlahovým topením, které se nejčastěji využívá právě v koupelnách, aby zpříjemnilo ranní čištění zubů i dlouhé koupele. Celkově má HydroCork pět vrstev, které celkem měří 6mm, hodí se tedy i pro rekonstrukce:

  • ochranná nášlapná vrstva s reliéfní texturou (0,55 mm) – snadná údržba a extra otěruvzdorné
  • dekorativní vrstva - potištěná fólie s vysokým rozlišením
  • vinylová vrstva (1,2 mm) – pevný základ podlahy
  • kompozitové jádro z aglomerovaného korku (3 mm) – zaručuje teplo, ticho, pohodlí a voděodolnost
  • podkladová vrstva (1,2 mm) – vinylová vyrovnávací vrstva

Kolekce podlah HydroCork od společnosti Wicanders se vyrábí a prodává celkem ve 20 dekorech dřeva. Pět dekorů je s jemným pórem, sedm dekorů s hrubou a osm dekorů se synchronizovanou strukturou. Zní to komplikovaně, ale v zásadě jde o to, že máte na výběr 20 různých barev a designů tak, aby vaše koupelna přesně vyhovovala vašemu stylu.

Spinner