Korek a vinyl – podlahy proti bolavým kolenům

Korek a vinyl – podlahy proti bolavým kolenům

Dlouhé stání je pro klouby velmi náročné a na špatné podlaze může být ještě náročnější. Jakou si vybrat podlahu, abyste ulevili svému tělu?

Celodenní stání není příjemné nikomu a většina lidí, kteří musí při práci stát, si kvůli němu kupuje speciální obuv. Nejen, že z takové obuvi nebolí plosky chodidel, ale správný tlak tvarované boty uleví také kotníkům, kolenům, kyčlím a v konečném důsledku i páteři. V poslední době se ukazuje, že lidské tělo netrpí jen při dlouhém stání, jaké musí každý den vydržet prodavačky, kuchařky a číšníci nebo třeba zdravotní sestry. Stačí drobná chyba v postoji – a přiznejme si, tu má dnes téměř každý – a problémem se stává i tvrdá podlaha v domácnosti. Investovat můžete buď do ortopedických pantoflí a neustále je mít na nohou, nebo už při stavbě brát v potaz své zdraví a vybrat měkkou podlahu.

Nejdůležitější je kuchyně

Nemusí se přitom jednat o podlahy v celém domě, bohatě postačí zamyslet se nad tím, kde trávíte nejvíce času. Pravděpodobně se bude jednat o kuchyni, kde většinou při přípravě jídla stojíme, nadšení kuchaři tu postávají u pracovní plochy až několik hodin denně. Zároveň kuchyní denně projde velké množství lidí, každý si skočí pro něco dobrého do lednice a nezřídka se zde stane i nehoda – upadnutý příbor nebo sklenice. To vše si na podlaze vybírá svou daň, proto je důležité myslet nejen na výdrž svých kloubů, ale také na výdrž podlahy. Nabízí se dvě varianty řešení, které odpovídají vysokým nárokům a na rozdíl od laminátu nebo dlaždic nebudou díky své pružnosti trápit váš pohybový aparát.

Korek:

Korkové podlahy jsou odolné vůči vlhkosti, jsou tiché a na rozdíl od dřeva je netrápí ani změna teploty. Mají velmi příjemný vzhled a s různými odstíny korku si můžete při navrhování designu kuchyně skutečně vyhrát. Vosk, který v korku přirozeně je, je navíc antimikrobiální, což se v kuchyni hodí. Povrch se sice může při opravdu velké námaze poškrábat, některé kvalitní korkové dílce lze ale renovovat podobně jako dřevo, proto se nebojte do nich více investovat. V naší nabídce najdete korkové podlahy od portugalského výrobce Amorim, který je jedním z největších zpracovatelů korku na světě. Jejich korkové podlahy značky Wicanders nabízí velké množství dekorů, barevných zpracování a povrchových úprav.

 

Vinyl:

Vinyl je už dnes poměrně známá varianta podlahové krytiny, velmi tichá a měkká na došlap a do kuchyně o mnoho vhodnější než laminát. Přitom ho lze ale pokládat úplně stejně, plovoucím způsobem. Vinyl umí velmi dobře napodobit dřevo, zároveň ale při správné pokládce odolává vlhkosti, takže je skvělým kompromisem mezi vzhledem a funkcí.

Portugalský výrobce Amorim přišel na trh s novou technologií podlah, kde spojuje vlastnosti korku - měkkého, pružného, tichého a teplého materiálu s vlastnostmi vinylu, který zabezpečí podlaze pěkný vzhled (dekory imitující dřevo, beton, či kámen), dostatečnou odolnost a v neposlední řadě “bezúdržbovost”. V jejich sortimentu najdeme podlahy spojující tyto dva materiály například v řadách VinylcomfortPremier Real nebo Hydrocork.

Kompletní nabídku korkových i vinylových podlah Vám rádi představíme na některém z našich Showroomů v Praze, Brně, Plzni, Zlíně, Ostravě či VelkéBíteši.

 

Spinner