Vinylové a PVC podlahy potřebují občas hloubkové čištění. Jak na to?

Vinylové a PVC podlahy potřebují občas hloubkové čištění. Jak na to?

PVC a vinylové podlahy musí vydržet často velkou zátěž. Není divu, že i když o krytiny pravidelně pečujete, čas od času potřebují i péči profesionální. Jak probíhá hloubkové čištění a proč jej neopomínat?

Každá podlahovina po čase ztratí svůj lesk. Pro udržení dlouholeté životnosti je provedení profesionálního čištění, ochrany a impregnace jednou za čas takřka nutností. Pomocí komplexní péče docílíte původního hezkého vzhledu bez nutnosti renovace.

Údržba podlahy z PVC či vinylu zahrnuje mytí po ukončení pokládky, běžné denní čištění, hloubkové mytí, ošetření, oživení a odstranění odolných fleků.

Hloubkové čištění vinylové podlahy a PVC

Čištění vinylové podlahy začíná tím, že ji nejdříve zametete či vysajete. Připravte si vhodný přípravek, který je určený přímo na mytí tohoto typu podlah a rozřeďte dle návodu. Vezměte mop, roztok naneste na celou plochu podlahy a nechte působit. Následně kartáčem zapracujte do podlahy a přípravek rozpustí nečistoty. Na velké plochy můžete použít stroj s vhodným kartáčovým kotoučem. Přebytečnou vodu odsajte vysavačem s mokrým vysáváním, stáhněte nečistoty stěrkou nebo vytřete hadrem.

Když podlaha řádně proschne, následuje její ošetření a oživení.

Odstranění odolných skvrn

Na podlaze se čas od času objeví skvrny, které nejdou běžnou cestou odstranit. Klasicky může jít o ovocné šťávy, kečup, inkoust, červené víno, kávu, lak na nehty nebo třeba fixy. Naštěstí i na odstranění takto odolných fleků existují vhodné přípravky. Některé pomohou i s odstraněním drobných rýh, vodovzdorných malířských barev či barevných sprejů.

Přípravek stačí nanést. Skvrny se rozpustí a nečistotu stačí setřít hadříkem. Následně místo vyčistíte vlhkou utěrkou.

Oživení vinylové podlahy, PVC a linolea

Po každém hloubkovém čištění linolea a dalších podlah následuje ošetření a oživení krytiny. Pomocí speciálních přípravků, buď pro matný povrch, nebo pro lesklý povrch, vytvoříte ochranný filtr. Je důležité postupovat přesně podle pokynů výrobce, protože ne každá podlahovina je pro ošetření vhodná. Použitím speciálního přípravku zajistíte podlaze lehkou ochrannou vrstvu, která ji chrání před poškozením a významně prodlouží její životnost.

Vyčistit hodně znečištěnou a často i různě poškrábanou podlahu není úplně jednoduché. Práci vám ulehčí speciální vysavače a další přístroje, které si můžete půjčit. Objednat si také můžete služby specializované firmy, která udělá celou práci za vás.

Spinner