Jednoduché tipy jak vybrat barvu podlahy

Jednoduché tipy jak vybrat barvu podlahy

Pokud vybíráte podlahu do bytu nebo domu, je dost možné, že už Vám ze všech barev a dekorů jde hlava kolem. Připravili jsme pro Vás proto několik jednoduchých tipů.

Větší výběr znamená také těžší výběr – kdo se právě rozhoduje nad vzorníkem se stovkami podlahových krytin, ten ví, o čem mluvíme. Už jen laminát se vyrábí v desítkách dekorů. Zkuste si rozhodování ulehčit tím, že se budete řídit třemi základními tipy:

Jak velká bude místnost?

Není na tom nic složitého. Teplé odstíny, jako je například dub nebo ořech opticky zmenší a zároveň zútulní místnost. Hodí se tedy spíše do větších pokojů. Naopak světlé podlahy, třeba krémový javor, místnost provzdušní a pocitově zvětší. Neznamená to ovšem nutně, že ve velkém prostoru musíte mít tmavé podlahy. Moderní, trendy industriální prostor snese i světlý dekor betonu a bude působit ještě lépe – zkuste to v kombinaci s jednou stěnou vymalovanou tmavými barvami.

Pozor na světlo

Světlo a s ním i nálada v pokoji se budou během dne střídat. Pokud máte velká okna a velmi světlou místnost, můžete si dovolit prakticky cokoli a temné odstíny budou působit elegantně. Temnější místnosti se rozsvítí díky světlé podlaze.

Mějte na paměti celý pokoj

Máte už vybraný nějaký nábytek? Barvu stěn? Víte, v jakém stylu chcete mít své nové bydlení – bude to spíše rustikální nebo městské a moderní? To všechno jsou dodatečné otázky, na které byste neměli zapomenout.

Spinner