• Supellex v Praze
  • DESIGNART - nová kolekce
  • DESIGNTIME - Pixel dekory
  • DESIGNWOOD - Dřevo je dřevo
  • Dřevoplastové terasové desky - slivadec

Koberce, které mohou zůstat venku celé léto

Teplo je konečně tady a tak každý kdo může, začíná trávit co možná nejvíc času venku. Jak si zpříjemnit pobyt na terase, zahrádce či balkonu?

Koberce, které mohou zůstat venku celé léto

Konečně se dostavila letní sezóna a je to dobře znát – ať už v obchodech se zahradním nábytkem nebo v grilovacích sekcích supermarketů. Češi zkrátka milují období, kdy je nic jen tak nevyžene z terasy či zahrady, kde mohou o víkendech snídat, obědvat i večeřet a mezitím se starat o květiny či jen tak lenošit s knihou. A protože si pobyt venku chceme co nejvíce zpříjemnit, vylepšujeme, co se dá. Venkovní nábytek má dnes už polstrování jako ten v obýváku a je neméně stylový, navíc ještě odolává počasí tak, aby nebylo nutné ho neustále schovávat.

Jediná věc, která může znepříjemnit den na sluníčku je podlaha. Pokud je na terase či balkonu ze staršího, nebo nevhodného materiálu, může být nepříjemná na došlap bosou nohou – ráno a večer příliš studená, přes den zase třeba rozpálená tak, že se na ní ani nedá stát. Naštěstí existují varianty i pro lidi, kteří se nechystají podlahu strhnout a nahradit novými moderními krytinami pro venkovní použití. Není tedy třeba neustále se přezouvat do sandálů či venkovních pantoflí, stačí si pořídit koberec nebo rohož, která odolá i vlivům počasí.

Koberce z vhodného materiálu

Venkovní koberce jsou velmi odolné vůči všem povětrnostním vlivům a většina je vhodná i pro celosezónní využití. Na střešních terasách lze často objevit koberce imitující trávník, které jsou až překvapivě příjemné na dotek a vytvoří alespoň částečně dojem zeleně a přírody tam, kde by to jinak nešlo. Samozřejmě se ale nabízí i spousta skvělých a moderních řešení. Skvělým nápadem pro malé balkony jsou třeba syntetické koberce, ať už použijete jeden velký, či více malých kusů. Díky takovým se dá vytvořit útulná a příjemná atmosféra, která nebude postrádat luxusní design. Po čem se dívat v obchodě? Chtějte koberec určený i pro venkovní použití, odolný proti klimatu, ať už se jedná o déšť, sníh či mráz. Takový koberec by měl být ošetřený i proti vyblednutí na slunci, rozkladu a hnilobě. Dobrou volbou jsou také protiskluzové koberce, protože syntetické materiály mají přeci jen vyšší tendenci klouzat. Protože občas bude nevyhnutelně nutné čistit, ptejte se u koupě také na tuto problematiku. Ideální je polypropylen nebo oboustranný recyklovaný, který je navíc ještě ekologický.