Podlaha jako vhodný tepelný izolant

Podlaha jako vhodný tepelný izolant

Každý z nás jak už při rekonstrukci domu či bytu, tak i při stavbě nového domu nechce nic podcenit a chceme mít vše perfektní, aby náš dům byl v budoucnu co nejméně nákladný co se finanční stránky týče. Jedna z těchto věcí je izolace, kterou chceme zamezit únik tepla z našeho domova. Věděli jste, že jedním z izolantu může být také podlahová krytina? Ano, čtete správně, je to tak. Z tohoto důvodu je dobré promyslet vhodný výběr podlahy do vašeho domu nebo bytu, protože podlahou dokáže uniknout až 10 % tepla z vašeho domu.

Tyto podlahy se nazývají korkové. Jak už samotný název napovídá, jedna se o podlahy, které mají korkovou vložku. Korek je nejlepší tepelný izolant. Tyto podlahy jsou tišší než běžné podlahové krytiny na bázi dřeva, jsou komfortnější a plní funkci tepelné a kročejové izolace – neodebírá teplo od nohou a nebrzdí průniku tepla od podlahového topení. Vrstvy korku pohlcují zvuk, díky tomu je podlaha pří chůzi tichá a na dotek příjemně teplá. Jsou zdravotně nezávadné, protože korek zamezuje šíření bakterii a plísní. Jsou ekologické a přírodní, rozměrově stálé a odolné proti bakteriálním a chemickým vlivům. Její pružnost šetří vaše nohy, klouby a záda. Příjemné a útulné jsou díky korkovým vzduchovým buňkám, které shlukují teplo.

Společnost Egger má mnoho podlahových kolekcí a jednou z nich je i kolekce Egger Comfort a její součástí je právě zmiňovaný korek – korková vložka. Tyto podlahy jsou velmi komfortní, teplé a měkké díky speciálním vrstvám korku a díky těmto vrstvám šetří i vaše klouby a záda. Podlaha se skládá ze dvou komfortních vrstev a vrstev korku, které udržují teplo a snižují kročejový hluk. Jsou vhodné také do hotelových pokojů, studií jogy, domova důchodců, škol a mnoho dalšího. Jistě vás také potěší výběr z mnoha dekorů, které perfektně sladíte s vaším interiérem. Tyto podlahy nejsou náročné na údržbu, jsou antibakteriální a díky tomu jsou i více odolné vůči působení tepla a UV záření. Vzduchové buňky korku, které shlukují teplo, tvoří příjemný a útulný pocit ve vašem domě. Vrstva korku v horní a dolní části podlahových desek snižuje kročejový hluk a zároveň slouží jako tepelný izolant. Jsou šetrné k životnímu prostředí a 100% bez PVC.

Podlaha Egger Comfort průřez

1. ekologicky šetrná ochranná vrstva proti UV záření

2. HD digitální tisk dekoru

3. elastická vrchní vrstva Comfort z korku

4. HDF Quell stop plus nosná deska vyrobená z přírodních vláken dřeva

5. integrovaná korková podložka izolující kročejový hluk.

Průřez podlahou

 

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner