Průvodce vinylovými podlahami: Podle čeho si vybrat ideální podlahu?

Průvodce vinylovými podlahami: Podle čeho si vybrat ideální podlahu?

Výběr funkční a estetické podlahy je důležitý krok při tvorbě či renovaci interiéru. Vinyl je trendy materiál s mnoha benefity, které oceníte v každé moderní domácnosti i komerčním prostoru.

Náš průvodce vinylovými podlahami vám objasní, co přesně vinyl je, jaké má vlastnosti, zda zvolit plovoucí či lepenou verzi i to, proč vybírat z nabídky českých výrobců.

Co je vinylová podlaha

Věděli jste, že vinylové podlahy umí nahradit dřevo, kámen či beton? Na výběr máte plovoucí vinylové podlahy click se sofistikovaným systémem zámků, díky kterým je pokládka velmi efektivní a snadná i pro řemeslníky amatéry. Další variantou je vinyl lepený, s HDF deskou či PVC v roli.

Jedná se o vícevrstvou podlahu, která má odolnou ochrannou nášlapnou vrstvu – ta chrání dekor i celou vinylovou podlahu proti poškrábání, mechanickému poškození a zátěži obecně.

Za zmínku stojí i to, že nejlevnější vinyl seženete přibližně ve stejné cenové kategorii jako klasický laminát. Oproti němu je ale měkčí a tišší na došlap, má delší životnost a lze ho udržovat dlouho jako nový bez větší námahy.

Hlavní výhody podlahy z vinylu

  • Nenáročná instalace,
  • Snadná údržba,
  • Voděodolnost,
  • Vynikající akustické a tepelné vlastnosti,
  • Kompatibilita s podlahovým topením,
  • Velké množství designů, vzorů a velikostí.

Plovoucí vinylová podlaha versus lepená

Pokládka vinylové podlahy probíhá dvěma základními způsoby – lepením a plovoucím způsobem. Plovoucí podlahy jsou v českých domácnostech velmi oblíbené, protože umožňují díky jednoduchému systému zámků a drážek pokládku svépomocí. Nemusíte čekat, až zaschne lepidlo, ani řešit perfektní rovinu podkladu. Nevýhodou je pak menší odolnost proti větší vlhkosti.

Lepená varianta je vhodnější do prostor, kde hrozí zvýšená vlhkost – koupelny či kuchyně. S ohledem na potřebu perfektně rovného podkladu a rychlost pokládky, doporučujeme svěřit realizaci zkušeným podlahářům.

 

Vinylové podlahy jsou moderní, funkční a designový produkt, který pozvedne každý interiér. Umí imitovat dřevo, dlaždice i kámen. Vyberte si v showroomu Supellex z desítek barevných provedení a struktur vinylu svou vysněnou podlahu. Profesionální prodejci zde zodpoví vaše dotazy a poradí ohledně jakýchkoliv praktických otázek.

Produkty v novince


Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner