Rigidní podlahy: Velmi odolný druh vinylové krytiny do každého interiéru

Rigidní podlahy: Velmi odolný druh vinylové krytiny do každého interiéru

Přestože jsou rigidní podlahy na trhu již několik let, mnoho lidí nemá jasnou představu, co si pod tímto pojmem představit. Seznamte se s těmito moderními, velmi kvalitními a odolnými podlahami, které najdete i pod názvem rigidní vinyl či jednoduše – rigid.

Zjistěte, jaké jsou vlastnosti a benefity rigidního vinylu. Z pestré palety atraktivních dekorů či XL provedení lamel si vybere jakkoliv náročný zákazník.

Vinylová rigidní podlaha

Vinylové podlahy jsou v domácnostech i komerčních prostorech populární mnoho let. Jsou odolné otěru i mechanickému poškození, mají pestrou škálu dekorů. Jejich nevýhodou je ale tvarová nestálost při velkých či prudkých změnách teplot i nižší tolerance k vodě.

Tento mínus se podařil výrobcům vyřešit právě v podobě rigidních vinylových podlah, které jsou tak optimálním řešením vskutku do každého interiéru. Problémy s tvarovou a rozměrovou stabilitou i citlivostí na vlhkost vyřešilo přidání minerálního jádra.

Vysoká odolnost proti UV záření, opotřebení i zatížení dělá z rigidních podlah skvělou volbu nejen do domácností, ale i do komerčně využívaných prostor. Unikátní zámkový spoj zaručuje perfektní propojení lamel a s otázkou – jak položit rigidní podlahu – si tak nemusíte lámat hlavu ani u ploch s nadstandardními rozměry.

Vlastnosti rigidu

 • Tuhost/neohebnost nebo-li rigidita je hlavním benefitem rigidní vinylové podlahy.
 • Nízká konstrukční výška 4 – 6 mm.
 • Robustní zámky zaručující rychlou a přesnou pokládku i svépomocí.
 • Integrovaná akustická izolace 1 mm.
 • Vysoká tloušťka nášlapné vrstvy z kvalitního materiálu poskytuje vysokou odolnost a jednoduchou údržbu.

Tvrdé jádro z přírodních materiálů

Rigidní odolné podlahy obsahují velmi tvrdé jádro z přírodních materiálů – z křemičitanů či vápenců. Díky němu jsou tvarově stálé i při extrémních teplotách. Navíc s jeho pomocí velmi dobře odolávají vlhkosti, a tak jsou vhodné i do prostor, kde je voděodolnost zásadním parametrem (rekonstrukce, kuchyně, koupelny).

Akustické izolace jako bonus

Součástí rigidního vinylu je kromě pevného minerálního jádra i akustická podložka v tloušťce 1 mm. Nemusíte řešit extra kročejovou izolaci.

10 benefitů rigidní podlahy

 1. Vysoce odolná
 2. Vhodná do každého interiéru
 3. Akustická podložka je součástí lamel
 4. Ekologicky šetrná a zdravotně nezávadná
 5. Voděodolná
 6. Protiskluzová
 7. Tuhá a tvarově stálá
 8. Vhodná pro podlahové topení
 9. Rychlá a jednoduchá pokládka
 10. Snadná údržba a čištění

Podlaha, na kterou je spolehnutí

Rigidní podlahy splňují ty nejnáročnější požadavky na podlahové krytiny. Pokud hledáte kvalitní, odolnou a snadno udržovatelnou podlahu do kuchyně, koupelny, pracovny, dětského pokoje či komerčně využívaného prostoru, s rigidním vinylem nešlápnete vedle. Nejste-li si jisti výběrem konkrétních parametrů, v Supellexu vám vždy ochotně poradíme.

Produkty v novince


Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner