Rigidní vinylová podlaha patří do kuchyně i do koupelny. Čím překvapí?

Rigidní vinylová podlaha patří do kuchyně i do koupelny. Čím překvapí?

Odolnost, trvanlivost, snadná údržba a krásný vzhled. Takové jsou rigidní vinylové podlahy, které si zaslouží vaši pozornost.

Běžné vinylové podlahy se na vlně popularity nesou už dlouho a zdobí nejednu domácnost. I když mají spoustu výhod, jejich tvarová nestálost ve chvíli, kdy jsou vystavené prudkým změnám teplot, může některé zájemce odehnat. A právě proto vznikl rigidní vinyl.

Co je rigidní vinylová podlaha?

Tyto podlahy mají tvrdé jádro obsahující různé přírodní materiály - například vápenec či křemičitan. Z tohoto důvodu materiál dobře odolává změnám teplot. Rigidním vinylovým podlahám nevadí svit slunce přes okna, ani působení vlhkosti. Hodí se tedy i do starších domů po rekonstrukci. Bobtnání a zvlnění totiž u téhle podlahy rozhodně řešit nemusíte.

Další velkou předností je tenká část podlahy - o tloušťce pouhého 1 mm - tvořící akustickou podložku, která tlumí hluk, když po podlaze chodíte. Nerušíte tak sebe, ani své sousedy. Další praktickou vlastností je rovněž odolnost vůči odření, škrábancům a skvrnám. Rigidní vinylová podlaha vyniká pevností zámkových spojů a nevadí jí ani drobné nerovnosti podkladu.

Hodí se do celého bytu i komerčních prostor

Unikátní konstrukce vinylových podlah s rigidním jádrem umožňuje pokládku do každé místnosti. Jsou vhodnou volbou také pro kuchyně a koupelny, vzdávat se navíc nemusíte ani podlahového vytápění. K dispozici jsou různé vzory - můžete si vybrat věrohodné imitace dřevěných dekorů, betonu i dlaždic.

Mimo běžných obytných prostor jsou tyto podlahy využitelné také v komerčním prostředí - například v restauracích, hotelech, letištích a dalších místech. Zde záleží na tloušťce nášlapné vrstvy a je vhodnější se při výběru vhodného typu obrátit na odborníky.

Snadná a rychlá pokládka

Rigidní vinylová podlaha je teplá, tichá, antistatická, ekologická, snadno se udržuje a složitá není ani její pokládka. Podlahové dílce jednoduše zaklapnete do sebe a po dokončení po ní můžete hned chodit. Jelikož se ale vždy může objevit nějaký zádrhel, je stejně lepší přenechat tuto činnost raději odborníkům.

Jak pečovat o rigidní podlahu?

Hned zpočátku zajistěte, aby nohy židlí, stolů, skříní a jiného nábytku podlahu nepoškrábaly. Ideální jsou filcové podložky. Pak už stačí jen běžná péče: pravidelně zametat, luxovat a vytírat za použití neagresivních přípravků na podlahy. Jednou za čas aplikujte na čistý povrch přípravek pro mat nebo lesk podlahy, podle toho, jakého vzhledu chcete dosáhnout.

Rigidní podlahy jsou ideální volbou pro náročnější podmínky. Jsou tvarově stálé, kvalitní a odolné. Pokud tedy přemýšlíte o volbě nové podlahové krytiny, zkuste třeba právě tenhle výjimečný moderní materiál s velkým potenciálem.

Produkty v novince


Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner