Rigidní vinyl – extra odolná podlaha do domácností i komerčních prostor

Rigidní vinyl – extra odolná podlaha do domácností i komerčních prostor

Rigidní podlahy nabízejí díky tvrdému jádru z přírodních materiálů vysokou míru odolnosti proti opotřebení – a to jak v domácnostech, tak v komerčních prostorech s vyšší mírou zatížení. Hodí se jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce.

Z pestré palety moderních a atraktivních dekorů či XL provedení si vybere i ten nejnáročnější zákazník. Zjistěte, jaké jsou hlavní přínosy rigidního vinylu, do jakých prostor se hodí a jak o něj pečovat.

Co je rigidní podlaha

Rigidní podlahy mají velmi tvrdé jádro z přírodních materiálů, například z křemičitanů či vápenců. Oproti klasickým vinylovým podlahám jsou díky minerálnímu jádru tvarově a rozměrově stabilnější při změně teplot.

Velmi dobře odolávají také vlhkosti, což z nich činí velmi vhodný materiál i pro náročné rekonstrukce, u kterých je voděodolnost zásadním parametrem. Nemusíte se tak bát nabobtnání či zvlnění podlahy.

Vysoká odolnost proti opotřebení, UV záření i zatížení, z nich činí skvělou volbu nejen do domácností, ale i do komerčně využívaných prostor. Díky unikátnímu zámkovému spoji, který zaručuje perfektní propojení lamel a rychlou pokládku, nejsou výzvou ani plochy o nadstandardních rozměrech.

Bonus v podobě akustické izolace

Kromě pevného minerálního jádra je součástí rigidního vinylu akustická podložka v tloušťce 1 mm. Díky ní získáte akustickou izolaci až 18 dB a nemusíte řešit extra kročejovou izolaci navíc.

Vlastnosti rigidního vinylu

 • Rigidita (neboli tuhost, neohebnost) je primárním benefitem vinylové podlahy s označením rigid.
 • Nízkou konstrukční výšku 4 – 6 milimetrů oceníte nejen v novostavbě, ale i v rámci rekonstrukce.
 • Robustní zámky a integrovaná podložka u nejmodernějších rigidních podlah zaručují rychlou a přesnou pokládku – bez ohledu na velikost plochy.
 • Vysoká tloušťka nášlapné vrstvy z kvalitního materiálu zaručuje jak vysokou odolnost podlahy, tak její jednoduchou údržbu. To ocení nejen majitelé psů a koček domácích, ale nepochybně též rodiče zvídavých dětí.

Benefity „rigid“ podlahy v kostce

 1. Vysoce odolná podlaha do každého interiéru
 2. Akustická podložka je součástí lamel
 3. Ekologicky šetrná a zdravotně nezávadná
 4. Voděodolná
 5. Protiskluzová
 6. Tuhá a tvarově stálá (vhodná pro podlahové vytápění)
 7. Rychlá pokládka
 8. Snadná údržba

Podlaha, se kterou nešlápnete vedle

Rigidní podlaha je skvělou volbou pro každý interiér – soukromý či komerční. Je vhodná pro kuchyni, koupelnu, pracovnu či dětský pokoj. Nejste-li si jisti výběrem konkrétních parametrů, v Supellexu vám vždy ochotně poradíme.

Spinner