Typy dřevěných podlah

Typy dřevěných podlah

Pokud nedáte dopustit na přírodní materiály a chcete si pořídit dřevěnou podlahu, pojďte se s námi podívat na různé typy podlahových krytin ze dřeva.

Masivní prkna

Masivní dřevo, to je asi to první, co si pod spojením dřevěná podlaha představíte. Nejčastěji jsou v nabídce dubová prkna, která mají přesně ty správné vlastnosti. Povrch dřeva se upravuje, aby dlouho vydrželo pěkné a odolalo podmínkám. Natírá se například tvrdým voskovým olejem.

Parkety a vlysy

Parkety typicky poskládané do tvaru „šipek“ jste již určitě v nějakém starém bytě viděli. Jsou to celomasivní prkna, která se prodávají ve více rozměrech, nejtypičtějším je ale 70x490mm. Někomu mohou parkety připadat zastaralé, ale dovolíme si nesouhlasit. Velký zájem je v poslední době třeba o jejich provedení v exotickém dřevě, které působí velmi luxusně.

Vícevrstvé dřevěné podlahy

Vícevrstvé dřevěné podlahy jsou krytiny ze dvou nebo tří vrstev. Třívrstvé se dají pokládat jako plovoucí. Ty dvouvrstvé se pokládají celoplošným lepením a jsou takovou vylepšenou obdobou parket – jsou podstatně stabilnější a mají lepší konstrukční výšku.

Dřevěná podlaha masivní prkna

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner