Umělý trávník je odolný a příjemný

Umělý trávník je odolný a příjemný

Umělý trávník je výtvorem moderní technologie, ke kterému se množství lidí otáčí zády, ale dělají tím chybu – připravují se o možnost použití tohoto překvapivě kvalitního materiálu.

Umělý trávník nabízí široké množství využití a má také řadu dobrých vlastností. Jistě, někomu se může zdát jako vrchol nevkusu. Je ale potřeba se zamyslet, zda je to  samotnou krytinou, nebo spíš jejím nevhodným použitím a my tvrdíme, že se jedná o to druhé. Stačí promyslet, jak vhodně s umělým trávníkem pracovat a může posloužit jako velmi odolná, na pohled i na dotek příjemná krytina pro venkovní i vnitřní použití.

Základ umělého trávníku tvoří pevný podklad, na který jsou potom dále navázány „vlasy“ umělého porostu. Čím hustěji navázané, tím lépe trávník vypadá a ovlivněná je tím také jeho struktura na dotek – nejen hustotu, ale také výšku vláken si můžete vybrat, protože koberce se vyrábějí v různých variantách. To se týká samozřejmě také barvy.

Umělý trávník je už při výrobě dělán tak, abyste se nemuseli o jeho údržbu vůbec starat. Je z pevného, odolného materiálu, který odolá počasí v zimě i v létě, vlhkosti a udrží si svou barvu navzdory slunci a UV záření. Zároveň je ale při došlapu bosou nohou dostatečně jemný a příjemný tak, že si nemusíte a ani nebudete chtít brát boty. U kvalitního koberce z umělé trávy by se vlákna neměla ani drolit či vypadávat z podkladu.

Anglická zahrada i balkon bez starostí

Proslulý anglický trávník vyžaduje neuvěřitelné množství péče. Hrabání, provzdušňování, hnojení, zalévání a sekání, také odstraňování plevelu a někdy to stejně nemusí vyjít. Když není ideální půda nebo se krtek rozhodne, že vám ten trávník jako z Wimbledonu prostě nedopřeje. Pokud například jezdíte přes zahradu do garáže, můžete umělým trávníkem vyřešit problém s místy, na kterých prostě kvůli vysoké zátěži nikdy tráva růst nebude. Stejně tak se hodí do okolí dětských hřišť, kde působí pěkně a zároveň je bezpečná a odvádí déšť. Hodí se proto báječně i na balkony či terasy, kde dodá trochu zeleně.

Budete se možná divit, umělý trávník ale není jen záležitostí venkovních prostor. Také interiéroví designéři se tohoto materiálu někdy chopí a vykouzlí s ním v místnostech zajímavé detaily.

umělý trávník

Spinner