Vinyl na HDF desce. Komfortní, odolná a tichá podlaha s pevným jádrem

Vinyl na HDF desce. Komfortní, odolná a tichá podlaha s pevným jádrem

Vinylové podlahy jsou stále větším trendem. V interiéru dokážou nahradit kámen, dřevo i beton. Typ vinylu s HDF deskou je sice na trhu jenom chvíli, ale díky svým vlastnostem si rychle získává stále větší oblibu.

Jedná se o odolný typ plovoucí podlahy, nenáročný na instalaci i údržbu. Zjistěte, jaké jsou hlavní vlastnosti vinylových podlahových dílců s nosnou HDF deskou.

Co je HDF deska

HDF (High Density Fibreboard) je dřevovláknitá deska s vysokou hustotou. Tradičně se používá na výrobu kvalitních plovoucích laminátových podlah. Pro designové vinylové plovoučky se jako nosný prvek používá posledních pár let.

Podlaze poskytuje HDF deska pevnost a stabilitu, což ve spojení s vrchní vinylovou vrstvou tvoří ideální materiál pro teplé a tiché podlahy, které jsou odolné, krásné a příjemné na dotek.

Vinyl versus laminát

Vinylové podlahy s HDF deskou jsou konstrukčně stejné jako laminátové podlahy. Mají stejnou nosnou desku. Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že místo dekoračního papíru nebo tisku je u těch vinylových použita nášlapná vrstva z velmi odolného vinylu.

Vinylové podlahy se těší velké oblibě

Podlahy z vinylu se vyrábějí v různých provedeních – rozlišujeme vinyl lepený, CLIC, PVC v roli či s HDF deskou. Klasická vinylová podlaha si díky svým vlastnostem získala mnoho příznivců. Má velmi nízký profil, což se hodí zvláště při rekonstrukcích, nebo v prostorech, kde se počítá každý milimetr.

V mnoha případech se ale hodí naopak vyšší profil a zároveň je žádoucí zachování všech výhod klasické plovoucí vinylové podlahy. Řešením je vinyl s nosnou HDF deskou a integrovanou podložkou.

Vinylová podlaha má ochranou nášlapnou vrstvu, která chrání celý dílec včetně dekoru proti zátěži, mechanickému poškození a poškrábání. Je voděodolná a nenáročná na instalaci a údržbu.

Výhody vinylové podlahy na HDF desce

Nosná tuhá HDF deska dodává podlaze jedinečné vlastnosti. Díky ní bez problémů snese drobné nerovnosti. Je skvělou volbou při rekonstrukci či výměně starých plovoucích podlah za nové, tiché a odolnější.

Při pokládce rovněž oceníte, že nebudete potřebovat podložku. Tu nahradí korková vrstva na spodní straně HDF desky, která zvyšuje pohodlí při chůzi.

Proč si vybrat právě tento druh podlahy

 • Velmi tichý a komfortní došlap díky spodní korkové vrstvě.
 • Vynikající stabilita, vysoká odolnost proti teplu, otlakům a deformacím.
 • Přirozeně teplá podlaha, příjemná na dotek.
 • Rychlá a snadná instalace.
 • Vynikající akustické a tepelné vlastnosti.
 • Voděodolnost.
 • Dlouhá životnost.
 • Jednoduchá údržba pomocí speciálních prostředků určených k péči o vinyl.
 • Poradí si s drobnými nerovnostmi podkladu.
 • Kompatibilní s podlahovým topením.
 • Vyšší konstrukční výška podlahy 8 – 10 mm včetně integrované podložky.

Oproti klasickému PVC se vinyl na HDF deskách prodává po dílcích – jako plovoucí podlaha. Pokládka je snadná, stejně tak případná výměna poškozených dílců. Díky nepřebernému množství dekorů, vzorů a velikostí dílců si podlahu na míru danému interiéru vybere opravdu každý.

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner