Vybíráme podlahu: laminát vs. vinyl

Vybíráme podlahu: laminát vs. vinyl

Čím víc možností, tím náročnější je výběr. Porovnali jsme proto pro vás dva typy podlahových krytin, ze kterých si můžete vybrat tu pravou.

Laminátová nebo vinylová podlaha – pokud se vám do obýváku hodí design obojího, ale nemůžete si vybrat podle vlastností, dovolte abychom vám poradili.

Pro podlahové vytápění se hodí obě dvě krytiny, stejně tak se obě dají pokládat stylem plovoucí podlahy. Proto lze v případě poškození jednoduše vyměnit rozbitý dílec za jiný – vinylové podlahy jsou zároveň velmi odolné, takže se může stát, že nebude potřeba vyměňovat nic. V porovnání s laminátem je vinyl pocitově měkčí a teplejší na došlap a rozhodně je odolnější vůči vlhkosti. Zároveň není tak hlučný například při dopadu klíčů.

Laminátová podlaha v koupelně

Už dávno také nevypadá jako kdysi linoleum v panelákové kuchyni vašich prarodičů, design se výrazně posunul i tady. Proto záleží hlavně na místnosti, do které se chystáte podlahu pokládat.

Laminátová podlaha je oproti vinylu značně levnější. Není tolik odolná vůči vlhkosti jako vinyl, avšak kolekce ,,živých podlah" od výrobce EGGER má větší odolnost vůči vlhkosti nežli obyčejný laminát. Je statická, protiskluzová, ekologická a vhodná pro alergiky. Mimo jiné byla testována na odolnost vůči vlhkosti, můžeme ji tedy prohlásit za voděodolnou.

Spinner