Výhody a nevýhody linolea

Výhody a nevýhody linolea

Podlahové krytiny dnes mají všechny tak skvělé vlastnosti, že je náročné si mezi nimi vybrat. Jako u každé těžké volby je nejlepší sestavit si seznam pro a proti a přesně to jsme pro vás udělali.

Linoleum získává na popularitě, protože lidé ho začali znovu objevovat a nestačí se divit. Už dávno to totiž není ta šedavá pokrčená podlaha na podlaze nemocničních chodeb. Díky novým technologiím samozřejmě převažují výhody. Linoleum je čistě přírodní materiál. Na dotek je příjemné a teplé a kdyby to nestačilo, dá se použít i v kombinaci s podlahovým topením. Je také přirozeně antistatické a do jisté míry i brání množení bakterií, proto se hodí do dětských pokojů i pro alergiky. Má velkou odolnost vůči poškození a případné nehody dokážou odborníci často napravit na místě.

A co tedy nevýhody? Na údržbu je potřeba používat speciální prostředky s neutrálním pH, aby se chemicky nepoškodil povrch. Některé druhy této krytiny také mohou být cenově náročnější. A po čase hrozí, že vám podlaha mírně ztmavne působením UV záření. Pokud jste ale ochotni tyto věci tolerovat, bude vám přírodní linoleum určitě vyhovovat.

marmoleum obývací pokoj

Důležité sdělení:
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 20. 6. bude z důvodu konání akce v Centru bydlení a designu Kaštanová omezena otevírací doba. Provoz showroomu v Brně bude od 7 do 12 hodin. Děkujeme za pochopení.

Spinner