Zjistěte, kam se hodí zátěžové PVC podlahy a jaké výhody mohou nabídnout

Zjistěte, kam se hodí zátěžové PVC podlahy a jaké výhody mohou nabídnout

Co si představíte, když se řekne lino? Možná nekvalitní podlahovou krytinu v nepříliš lákavých dekorech a barvách. Dnešní verze lina, tedy PVC podlaha, ale nabízí mnohem lepší vlastnosti než dříve a může být k nerozeznání od dřeva.

Lino neboli PVC krytina se vyrábí z polyvinylchloridu, což je syntetický materiál, který se vyznačuje svou pružností. I po pádu těžšího předmětu se dokáže vrátit do původního tvaru a nedochází tak k poničení. PVC je vhodné jak do domácností, tak i pro komerční prostory, jako jsou kanceláře či obchody. Tam se ale více hodí zátěžové PVC, které nabídne ještě vyšší odolnost.

Poškození a opotřebení se bát nemusíte

Obecně zvládne PVC krytina efektivně tlumit kročejový hluk a využijete ji proto jak v přízemí, tak i v patře. Je také pocitově teplá a příjemná na dotek. Dokáže odolat vodě i vlhkosti a hodí se tak třeba i do prostoru recepce nebo kuchyňky, kde se setká s mokrými botami návštěvníků nebo s vylitými nápoji.

Zásadní je ale její odolnost vůči jednorázovému poškození i každodennímu opotřebení. Plánujete podlahové vytápění? Právě o PVC podlaze můžete uvažovat, jelikož je vodivá a do místnosti propustí dostatek tepla. Důležitá je i snadná údržba a hygieničnost; roztočům či mikroorganismům se na takové podlaze příliš nedaří. Povrch stačí vysát a případně setřít mopem, použít lze i robotický vytírač.

PVC krytina může vypadat jako dřevo

Mezi výhody PVC podlahy patří i široký výběr barev a dekorů. Chcete podlahu, která vypadá jako dřevo? Žádný problém. Můžete mít i imitaci kamene nebo dlažby. Ještě důvěryhodněji bude vypadat varianta s povrchovou strukturou.

Zátěžová PVC krytina má vysokou nášlapnou vrstvu a její povrch je chráněn polyuretanem. Dodává se v rolích a výřezy se provádějí na místě, stejně jako úprava rozměrů. Zásadní je perfektně rovný podklad, díky němuž nevzniknou výčnělky, které bývají náchylnější k poškození a odření. Ze spodní strany je PVC krytina opatřena pěnovou podložkou nebo filcem. Zátěžové PVC s filcem nabízejí lepší izolační vlastnosti než pěna.

Voda ani mechanické působení nevadí

Hledáte-li odolnou podlahu která se hned tak nepoškodí, odolá otěru i vlhkosti, a navíc se prodává v mnoha barvách a vzorech, zvolte právě PVC krytinu. Do nadprůměrně exponovaných prostor se pak hodí její zátěžová varianta.

Produkty v novince


Nášlap 0,7 mm
Akce
-29%
Nášlap 0,7 mm
Akce
-29%
Nášlap 0,7 mm
Akce
-29%
Spinner