Jak vybrat podlahu, aby ladila k nábytku? Vyplatí se znát pár pravidel

Jak vybrat podlahu, aby ladila k nábytku? Vyplatí se znát pár pravidel

Vybrat správnou podlahu do interiéru může být někdy docela oříšek. Stěny, nábytek i dekorace můžete v průběhu času změnit, ale podlahu vybíráte na hodně let dopředu. Jak ji zvolit tak, aby ladila s nábytkem a zařízením místnosti?

Ať už si vyberete keramickou, laminátovou, vinylovou krytinu, nebo si necháte položit dřevěnou podlahu, nejdůležitější je konečný výsledek v podobně kvalitního povrchu a jednotného vzhledu interiéru. Podívejte se na několik inspirujících tipů, které vám s výběrem pomohou.

Přemýšlejte v souvislostech

Při výběru barvy na podlahy myslete v souvislostech a neřiďte se vzhledem prázdné místnosti. Představte si, jaký nábytek v ní chcete mít, dojděte se podívat do obchodů se vzorovými pokoji, případně pátrejte na internetu. Nabídka na trhu je naštěstí tak široká, že nebudete mít problém najít odpovídající kombinaci.

Důležité je sladit různé tóny a podtóny. Ať už je podtón teplý, studený nebo neutrální, vždy určuje charakteristiku podlahy. V případě teplých žlutých či oranžových barev se i pro nábytek hodí podobné teplé podtóny. Chladné odstíny ladí s šedou barvou. Za neutrální jsou považovány béžové barvy.

Nejčastěji lidé při výběru barvy na podlahu volí kontrast. Jde o klasické a bezpečné řešení, i při něm byste ale měli zachovat pouze jednu barevnou linii. Buď teplou, nebo studenou.

Jak vybrat správnou barvu podlahy?

Ke světlému nábytku se skvěle hodí tmavá podlaha. Tvoří elegantní a stylový interiér. Milovníci skandinávského stylu mohou naopak kombinovat světlou barvu nábytku spolu se světlou podlahou. Pokud se takto rozhodnete, zvažte výraznější doplňky a dekorace. Zvolit můžete i výrazný koberec, díky kterému dojde k rozbití přílišné monotónnosti celého vzhledu.

Při výběru podlahové krytiny myslete také na její funkčnost a kvalitu. Zejména podlaha v obývacím pokoji musí vydržet větší zatížení. Pro oblíbenou místnost domácností můžete zvolit dřevěnou podlahu Boen Designwood s patentovanou technologií Boen X-press locking, případně luxusní dubovou podlahu z kolekce Esco the family. Na výběr jsou různé odstíny dřevěných podlah podle preferencí každého zákazníka.

Světlá podlaha opticky zvětšuje prostor

Světlé dekory podlah se obecně hodí hlavně do menších místností, protože je opticky zvětšují a rozjasňují. Pokud přesně takový efekt potřebujete, volte tmavší nábytek, ale maximálně o jeden až dva odstíny, aby nedošlo k opaku. Vhodný je odlehčený, modernější modulární nábytek na nožičkách, který místnost oživí.

Vyplatí se kombinovat stejné druhy dřeva, například ořech s ořechem, dub s dubem. Pokud máte prostoru dost, nebojte se výrazně světlé podlahy propojit s hodně tmavým až černým nábytkem. Získáte vysoce zdobný a elegantní interiér.

Produkty v novince


Spinner