Podlahy vhodné pro alergiky

Podlahy vhodné pro alergiky

Alergie dokáží člověku znepříjemnit život. Někdo si kvůli nim nemůže dát svoje oblíbené jídlo, někdo si nemůže hrát s kočkou či psem a někdo se nevyhne alergiím ani doma.

Kdo má alergii, musí si dávat téměř neustále pozor, aby ho něco nedráždilo. Jednou z nejhorších je alergie na prach, protože ten je téměř všude a těžko se mu vyhýbá. Vystavení alergenu může způsobit rýmu, slzící oči nebo dokonce ekzém.

Jak tedy zabezpečit domov tak, aby byl i pro alergika příjemný a bezpečný? Jako vždy je potřeba začít od podlahy. Zde se totiž může hromadit špína a prach – snadné čištění by tedy v tomto případě mělo být prioritou. Hygienická čistota a snadná údržba je předností elastických podlahových krytin, například PVC , přírodní linoleum nebo vinylových podlah.

Snadno se udržují také laminátové podlahy, proto i ty můžeme doporučit i alergikům. Laminát dokáže skvěle nahradit vzhled dřevěné podlahy, navíc je teplý, odolný a lze ho pořídit za velmi přijatelnou cenu.

Pro aktuální nabídku všech druhů a typů námi nabízených podlah pro alergiky neváhejte navštívit nebo kontaktovat naše pobočky sídlící vPraze, Brně, Plzni, Ostravě, Zlíně a ve Velké Bíteši.

podlaha obývací pokoj

Spinner