Vinylové podlahy HydroCork - představení

Vinylové podlahy HydroCork - představení

Hydrocork – plovoucí vinyl-korková podlaha, nová technologie nosné desky, jedinečný zámek, jednoduchá a rychlá pokládka. Asi tak bych ve zkratce definoval novinku, kterou nám firma Amorim z Portugalska dovezla letos ukázat na veletrh v Německu a také se dostala na náš trh s podlahami.

Mohu říci, že podlaha, kde došlo ke spojení vinylu a korku dostala do svých genetických proporcí, mimo jiné, i nové vlastnosti, které budeme jen stěží hledat u podlahy jakékoliv jiné. Já vím, a mnozí z vás asi také, že o něco podobného se již jednou Amorim pokusil a nemělo to dlouhého trvání. Prvovýrobní „dětské“ nemoci se projevily naštěstí včas a mohlo se začít s léčbou. Ale všechno to nakonec bylo jinak. Amorim přišel s úplně novou technologií a nápady. Místo HDF jádra na kterém je nalepený vinyl, udělali pevné a hutné korkové jádro, do kterého vyfrézovali zámek pro snadnou pokládku podlahy. A protože podlaze absolutně nevadí žádná vlhkost, vlastně ani voda, pojmenovali produkt Hydrocork.

Podlaha byla testovaná více jak 2 roky, než byla uvedena na spotřebitelský trh. Testovalo se od Aljašky až po Austrálii a sledovalo se, jak se podlaha chová v různých klimatických podmínkách a zatěžovaných provozech. Hydrocork je položen na více jak čtyř tisícich metrech čtverečních a protože obstál na výbornou, máte možnost si tento jedinečný produkt užít i vy.

Co je Hydrocork?

Hydrocork je první voděodolná podlaha s Corktech technologií se zámkem. Její celková tloušťka je 6 mm, což je ideální pro veškeré renovace, nebo spíše výměny laminátových podlah tam, kde jsou osazeny zárubně a nebo vám stavební výšky nedovolí z jakýchkoliv důvodů jít nad tuto výšku podlahy. Další technické informace o dekorech, struktuře, zátěži, propagačních materiálech jako i ukázkové desky, termínech dodání, atd. si vyžádejte u svého dodavatele (Kontakty).

A teď k praxi.

Měl jsem možnost být u pokládky Hydrocorku. Šlo o výměnu laminátové podlahy. Zákazník si koupil byt a chtěl starou laminátovou vyměnit za něco teplejšího a tiššího. Hydrocork ho natolik zaujal svými vlastnostmi, že neváhal a podlahu objednal. Stávající podklad pod podlahou byl anhydrit, rovný, přebroušený, zkrátka vše v pořádku. Na výběr designu podlahy přišla přítelkyně, která si podlahu chtěla zkusit položit. Tak jsem říkal, proč ne, ale chci u toho být s kamerou a dáme to na videopodlahy.cz, jak ženy pokládají Hydrocork. Slečna souhlasila a víceméně celou zakázku zrealizovala za přispění pár drobných rad.

Samotná pokládka Hydrocorku, pokud máte připravený rovný podklad, je snadná, pokládá se z vrchu, jedna lamela vedle druhé na vazbu. Lamely do sebe po překonání zámku Pressfit výborně zapadnou a drží. Stačí zaklepat gumovou paličkou. A na závěr malá rada, pokud se Vám nechce vše klepat, a nebo nechcete prudit lidi o patro níže, přichyťte podlahu na pár místech v zámku a pak už lze použít přítlačný válec. Ten svým tlakem na zámek, podlahu Hydrocork výborně zapasuje do sebe. Po položení a převálcování, jsem nenašel na položené podlaze žádné výškové rozdíly.
Zákazník, když se prošel po nové podlaze s technologií Corktech sám uznal, že s volbou podlahy udělal velice dobře. Podlaha je příjemná, teplá, měl pocit, že chodí po měkčené teplé podlaze. Já mu mohl jen pogratulovat k šikovné přítelkyni, která to zvládla položit bez větších problému téměř úplně sama.

Příprava podkladu pod Hydrocork

Platí stejná pravidla jako pro jakoukoliv jinou podlahu dle normy ČSN 74 4505, kterou podlaháři jistě znají a mají v tištěné podobě, že chlapi...? Pokud ne, tak si ji objednejte, stojí pod 400,-Kč! Novela se spoustou změn vyšla v roce 2012. Jen si jí přečtěte, je tam dost změn.

Podlaze absolutně nevadí vlhkost, přežije to, ale bacha na plísně pod podlahou. Voda by se tedy neměla dostat pod ní. Když budete Hydrocork pokládat do koupelny, udělejte kolem zdí 3-4mm spáru a tu vyplňte silikonem. Pak můžete i zalištovat. Tím chci říct – chlapi, nebojte se té podlahy, že si to bude každý pokládat sám, když je to tak snadné. Jednak s přípravou podkladu si zákazník mnohdy neví rady a potřebuje odborníky a za druhé, ne každý má doma tak manuálně zručnou ženskou, jakou můžete při pokládce Hydrocorku vidět na videusmiley.

Na závěr mohu předeslat, že nová podlaha Hydrocork, nám asi v budoucnu dost zamíchá kartami, protože je opravdu, co se užitných vlastností týče, naprosto skvělá. Díky nabízeným kvalitám a přednostem podlahy, je předurčená do vyšší cenové kategorie. Neočekávám nějakou masivní drtivou porážku jiných podlah, ale svého zákazníka tato podlaha určitě už má. Možná i proto, že má svých 5 výhod. Dokážete je najít?

Josef Voborník

Spinner