Jak vybrat správnou podlahu na terasu?

Jak vybrat správnou podlahu na terasu?

Terasa je vystavena různým klimatickým podmínkám a zároveň by měla přirozeně navazovat na obytné prostory domu či bytu. V tomto ohledu je více než důležité vybrat správnou, a především odolnou terasovou podlahu.

Výběr by se měl soustředit na rychlost pokládky, příjemný pocit při chůzi, životnost, náročnost údržby a vzhled. Jen tak můžete na terase trávit čas relaxací a odpočinkem, namísto toho, abyste nemuseli neustále něco opravovat a udržovat. Která podlaha na terasu všechny požadavky splňuje?

Materiály na terasu

Materiálů je dost. Záleží na vás, co preferujete, jaký máte stanovený cenový limit a také na vytíženosti podlahy. Dřevo je krásné, ale musí se pravidelně udržovat. Jednou za čas přebrousit, natřít, mořit proti hnilobě a houbám. Časem je nutné podlahu vyměnit. Kámen a dlaždice jsou jistě odolnější, vyrábí se v krásných dekorech, ale jsou tvrdé a nepohodlné, jelikož v létě se působením slunce umí rozpálit na vysoké teploty. Nejsou příliš vhodné pro rodiny s malými dětmi.

Kdo netrvá na čistě přírodním materiálu, možná by ho zajímala terasová prkna Woodplastic vyrobená z kompozitového materiálu wood-plastic composite, který možná znáte spíš jako WPC nebo česky dřevoplast.

Proč dřevoplast jako ideální podlaha?

WPC prkna obsahují 60 % dřeva a 40 % high density polyethylen. V poslední době zažívají velký boom a jsou čím dál oblíbenější volbou, pokud jde o podlahu na terasu. Jejich největší předností je zachování všech dobrých vlastností a vzhledu dřeva a zároveň odolnost a výdrž. Máte na dlouhé roky zajištěnou krásnou podlahu, které nevadí déšť, UV záření, chlór, sůl, hmyz nebo dřevokazné houby.

Po terasových prknech WPC se pohodlně chodí a neklouzají, díky kartáčové úpravě povrchu. Netvoří se na nich třísky a mají stálou barevnost. Ti, kdo se bojí chemie, si mohou oddechnout, jelikož prkna mají certifikaci PEFC a jsou 100% recyklovatelná.

Česká výroba

WPC prkna jsou vyráběna v České republice s americkou licencí s využitím špičkovém americké laserové technologie. Mají všechny potřebné certifikáty, které dokazují kvalitu podlahových prken. Výrobní společnost na sebe převzala zodpovědnost, že bude dodávat produkty perfektní kvality a zároveň je vyrábět udržitelným způsobem.

Kvalita má přednost před kvantitou

Ať už si vyberete umělou podlahu na terasu nebo některý z přírodní materiálů, vždy nakupujte především podle kvality. Nízká cena by neměla být rozhodujícím měřítkem, jelikož je často doprovázena nekvalitními materiály nebo zpracováním a za pár let by vás čekali opravy nebo výměna rovnou celé podlahy. Vždy se ptejte na záruky, původ a vývoj materiálu, stejně tak na historii firmy.

Produkty v novince


Spinner