SPC vinylové podlahy vynikají ve světě podlah. Jaké mají přednosti?

SPC vinylové podlahy vynikají ve světě podlah. Jaké mají přednosti?

Na trhu se v poslední době objevují v segmentu podlahových krytin různé novinky. Jednou z nich je i SPC vinylová podlaha. Co to je a jaké má vlastnosti?

SPC vinyl se v současné době řadí k tomu nejlepšímu, co mezi podlahami najdeme. Má spoustu výhod a minimum negativ.

Co znamená pojem SPC?

SPC je zkratka z anglických slov Stone Polymer Core. Jedná se o podlahovou krytinu se zámkovým spojem, jejímž základem je nosná SPC deska, která obsahuje větší množství vápence, PVC a také stabilizátory. Konkrétně jde o 65 % vápence, 25 % PVC a 10 % stabilizátorů. Je tuhá, těžká a extrémně houževnatá. Podlahy vyrobené z tohoto materiálu jsou 100% vodotěsné a mnohem stabilnější a odolnější než běžné vinylové krytiny. Hodí se do jakékoli místnosti v bytě nebo v domě.

Hlavní výhody podlah z SPC vinylu

  • Vodotěsnost: husté a vodotěsné jádro zajistí, že dovnitř nepronikne ani kapička tekutiny. Podlahu se proto nemusíte bát položit ani do místností se zvýšenou vlhkostí, jako jsou koupelny nebo kuchyně.
  • Odolnost: několik vrstev krytiny zajišťuje, že podlaha odolává i náročnějším podmínkám a vysoké zátěži.
  • Instalace: podlahy se zámkovým spojem umožňují snadnou pokládku, kterou zvládne i šikovnější kutil. V případě větších nerovností podkladu je ale nutné jej předtím upravit.
  • Stabilita: jednotlivé podlahové dílce jsou pevné a neposouvají se. Pokud jde o plochu do cca 400 m2, nejsou dokonce nutné ani dilatační spáry.
  • Jednoduchá údržba: nenáročný úklid je další velké plus. Zvládají časté čištění, nevyžadují žádnou speciální chemii. Bohatě postačí běžně dostupné prostředky. Jedinou možnou nevýhodou SPC podlah je to, že zatím nejsou dostupné jinak než se zámkovou úpravou.

SPC podlahy zvládnou domácnosti i komerční prostory

SPC vinylová podlaha najde uplatnění skoro v každém interiéru. V domácnostech může být bez problémů položena v kuchyni, koupelně i na chodbě. Neobsahuje formaldehyd, tudíž je bezpečná i pro nejmenší členy rodiny a zvířata. Zároveň jde o 100% recyklovatelný materiál. Kameninové jádro pak SPC vinylové podlahy přímo předurčuje do míst s podlahovým topením, i když tento materiál je teplý již sám o sobě.

Pro svou odolnost, stabilitu, dlouhou životnost a jednoduchou údržbu jsou hojně využívány také v komerčních prostorách, například v kancelářích. Je zkrátka jen málo míst, kde je použít nelze, protože zvládnou skutečně vysoké provozní zatížení.

Produkty v novince


Spinner