Kompozitní podlahy. Moderní podlahové desky, které zvládnete položit sami

Kompozitní podlahy. Moderní podlahové desky, které zvládnete položit sami

Kompozitní podlahové desky v sobě kombinují různé materiály tak, že jejich spojením vzniká produkt unikátních vlastností. Jsou voděodolné, ekologické a velmi snadno se udržují.

Zjistěte, jaké výhody jejich volba přináší. Pokládku kompozitní podlahy navíc zvládnete svépomocí. Nejtěžším úkolem pak bude vybrat si z pestré škály atraktivních designů.

Kompozitní materiály ve stavebnictví

V kompozitech se kombinují dva nebo více materiálů, které se liší složením nebo tvarem. Právě spojení různých vrstev odlišných vlastností umožňuje díky vzájemné synergii vznik produktu s výjimečnými vlastnostmi. Mezi dokonalé přírodní kompozity patří dřevo, kosti či pavoučí sítě. Ve stavebnictví může být klasickým příkladem kompozitního materiálu beton.

Co jsou kompozitní podlahy?

Jedná se o typ vícevrstvé podlahoviny, která se skládá z různých druhů materiálů. Kompozitní podlaha patří do kategorie plovoucích podlah a díky vnitřní nosné desce se nejvíce podobá těm laminátovým. Jádro kompozitní desky obsahuje více než 70 % obnovitelných materiálů, což ji řadí mezi ekologicky vstřícné produkty.

Proč zvolit na podlahu právě kompozit?

  • Voděodolnost.
  • Spolehlivé click zámky, přes které nepronikne vlhkost.
  • Pokládka je rychlá, jednoduchá a vhodná do prostorů o malé i nadstandardní ploše, do koupelen i kuchyní.
  • Jednotlivý dekor se tiskne přímo na desku a povrch je ošetřen odolnou ochrannou vrstvou, která efektivně chrání před opotřebením a poškozením.
  • Spodní vrstvu tvoří korková podložka zajišťující tichý a komfortní došlap.
  • Hygienická a snadná údržba.
  • Podlaha je statická a protiskluzová.

Položit si podlahu zvládnete sami

Pokládku plovoucí podlahy zvládne díky chytrému click systému každý. Položení 1 m² plochy kompozitní podlahy trvá okolo 20 – 30 minut.

Při nákupu počítejte s prořezy a připočítejte k ploše podlahy 10 %. Odřezky menší než 30 cm pro pokládku již nedoporučujeme používat.

Připravte si potřebné nářadí:

• metr, vodováhu, pravítko a truhlářský úhelník, přímočarou pilu, aku šroubovák, kladivo, klíny, tužku a zalamovací nůž.

Pokládka plovoucí podlahy krok za krokem

  1. Nechte desky aklimatizovat minimálně 24 hodin v místnosti, kde budou pokládány.
  2. Připravte si čistý, rovný podklad a v případě potřeby aplikujte parozábranu.
  3. Není-li součástí kompozitních desek, rozložte na podlahu kročejovou izolaci.
  4. S pokládkou začněte v rohu místnosti a rovnoběžně s oknem. Postupujte zleva doprava.
  5. Spojování pomocí click systému je snadné a rychlé, bez potřeby lepení.
  6. Nezapomeňte s pomocí klínů ponechat po obvodu místnosti 10 – 15 mm širokou dilatační spáru – její šířku zvolte s ohledem na šířku okrajových lišt tak, aby ji následně zakryly.
  7. Po položení desek klíny odstraňte a zalamovacím nožem zkraťte přečnívající fólii nad novou podlahou.
  8. Těsně nad podlahu přišroubujte ve vzdálenosti 50 cm od sebe montážní svorky a následně na ně nasaďte soklové lišty ladící k dekoru podlahy.

Hledáte-li podlahu, která bude vysoce odolná vůči vodě i poškození, vyznačuje se ekologickými parametry a zvládnete ji položit sami – kompozitní desky splní vaše očekávání při každém kroku. Ať žije materiálová synergie!

Vybrané produkty


Spinner