Opravné hmoty

Opravy podkladů podlah

Opravné hmoty podkladů podlah a k výrobě spádů, k vyrovnání hrubých nerovností nebo k vyplnění a opravám děr, trhlin a poškozených oblastí podkladu. V nabídce naleznete penetrační a tmelící hmotu pod nivelaci na dřevěné podklady Chemos PT 12. Pro kompenzaci větších odchylek máme v nabídce rychlé opravné hmoty Chemos OT 101 nebo Ardex A 45 . Pro opravy vyšlapaných a poškozených schodů použijte Chemos OT 303. Pro opravu prasklin betonu naleznete v nabídce Epoxidové pryskyřice, které v kombinaci se speciálně tvarovanými sponami, vkládají do příčných řezů při sešívání trhlin a spár.

Propojovací nebo také adhézní můstky se starají o přídržnost hydroizolačních a vyrovnávacích hmot k problematickým podkladům. Po zaschnutí vytváří adhezní můstek hrubý drsný povrch s velmi dobrou přilnavostí k podkladu. Adhézní můstky využíváme u terrazza, pískovci, obkladech a dlažbách, na starých podkladech se zbytky lepidel a stěrkových hmot. Propojovací můstky také zabraňují odsávání záměsové vody podkladem.


Vybrané produkty

rychleschnoucí
vyrovnává povrch
oprava děr
uzavření a sešívání trhlin a spár

Dotazy, nejasnosti, pochybnosti?

Ozvěte se nám, rádi poradíme.



 

Inspirace

Najděte podlahu, která bude nejvíce odpovídat vašim potřebám.

Podlaha do bytu? Vsaďte na vinyl a máte klid Detail
Vinylové podlahy do ložnice Detail
Dřevěné podlahy do obývacího pokoje Detail
Jak vybrat podlahu do ložnice? Dejte přednost kvalitě před kvantitou Detail
Podlaha do dětského pokoje Detail

Prodávané značky

Na co se nejčastěji ptáte?

K čemu jsou vhodné opravné a samonivelační hmoty a kdy je použít?

Stěrky a opravné hmoty jsou nezbytné pro přípravu podkladu před pokládkou podlahy nebo opravami povrchů. Správný výběr zajišťuje, že podklad bude hladký, rovný a pevný, což je klíčové pro dlouhou životnost  podlahy. Jedno z častých použití je kvůli stáří podkladového materiálu, ten degraduje například v garáži kde se často historicky používal neošetřený beton a dlouhodobým používání došlo na určitých místech k jeho degradaci, nejčastěji pod koly vozu se vlivem různých chemických sloučenin, které se na povrch dostávali v kombinaci s váhou automobilu prostě udělá prasklina.

Takové místo se buď vydrolí nebo vzniknou praskliny a v takovém případě je možné použít vhodnou opravnou hmotu. V některých případech použijeme rovnou opravnou nivelační hmotu. Jednou takovou je i speciální samonivelační podlahová hmota na bázi cementu a zušlechťujících přísad. Je určená na vytvoření otěruvzdorné, pevné a trvanlivé finální podlahové vrstvy vystavené vyššímu opotřebování. Používá se ve skladech, garážích a pod. Pro tloušťku 5 - 20 mm v jedné pracovní operaci a má jednoduchý název Garáž. Další využití může přijít v interiéru kde je po mnoha letech měněna podlaha a při odstranění staré podlahy je zjištěno že podklad je velmi nerovný, aby mohla být položena nová podlaha je třeba největší nerovnosti vyrovnat a to je chvíle kdy opět bereme do rukou opravné hmoty.

Praskliny v betonové podlaze, jak je vyřešit?

Pro opravu prasklin betonu naleznete v nabídce Epoxidové pryskyřice jako Ardex P 10 SR, které v kombinaci se speciálně tvarovanými sponami, vkládají do příčných řezů při sešívání trhlin a spár. Pokud se potkáme s rozsáhlejší vadou betonu jakou bývá rozpraskání a zvětrání, pak právě na tento druh degradace se epoxidová pryskyřice vždy nehodí. Takové šití by bylo i dost finančně nákladné.

Řešení nabízí například opravný tmel Chemos OT 101. Ten může být při opravě namíchán pro příklad s 15 litry studené čisté vody na řídkou hmotu, s kterou vyspravíme praskliny a nejvíce poškozené místa na podlaze.

Před penetrováním a nivelováním se beton zbrousí sanační bruskou. Následně se materiál zapenetruje a následně je provedena nivelace, například oblíbenou samonivelační hmotu Chemos Standard 30, která má nulové pnutí a proto se může po správném penetrování aplikovat na anhydritové podklady. Po ideálním vyschnutí je možné přistoupit k pokládce vybraného materiálu.

Spinner